Bitcoin dijital altın rolü oynuyor

0 0

Abra kurucusu ve CEOsu Bill Barhydt Bitcoini (BTC) giderek artan şekilde ana akım piyasa fiyat korelasyonundan uzaklaşan bir değer deposu olarak gördüğünü söyledi.

Bill Barhydt Bitcoindeki mevcut gidişatın onu altınla karşılaştırılabilir bir değer deposuna dönüştürdüğünü düşünüyor.

Barhydt Cointelegrapha verdiği mülakatta;”Bugün Bitcoin zaman içinde geleneksel yatırım piyasalarıyla daha fazla ilişkisiz hale gelecek bir değer deposu olarak kullanılıyor” ifadesini kullandı.

Bitcoinin 2009daki başlangıçlarından sonra varlığın fiyato 1 dolardan daha az bir rakamdan 2017’de 20 bin dolara kadar çıktı. Bu süreçte Bitcoin için PlanB’nin stok-akış modeli gibi metrikler yaratıldı.

Bitcoin fiyatı kaydadeğer miktarda yükseldikten sonra bazı çevrelerde “dijital altın” olarak anılmaya başlandı.

Barhydt “Bitcoinin dijital altın olarak adlandırılması bunun için şimdiye kadar gördüğüm en iyi benzetme” değerlerndirmesinde bulundu.

BİTCOİNİN ANA AKIM PİYASALARLA İLİŞKİSİ

Bitcoin teoride sınırsız bir şekilde hükümet kontrolünden uzak olduğu için öncü kripto paranın genel finans piyasalaryla doğrudan bir bağlantısı yok. Bununla beraber BTC geleneksel piyasalardaki bazı varlıklarla yüksekm korelasyon gösteriyor.

Barhydt Bitcoin’i küresel ademi merkeziyetçilik için şimdiye kadarki en iyi vitrin olarak niteleyerek “İlk kez merkezi kapatma anahtarı olmayan bir depolama ve işlem sistemimiz var” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku