Bitcoin destekçisi servetinin üçte birini coronavirus ile savaşmak için bağışladı

0 0

Twitterın kurucu ortağı ve her iki şirketin CEOsu Jack Dorsey Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kovid-19 ile mücadeleye servetinin üçte birine bağışta bulunduğunu söyledi.

Dorsey servetinin 1 milyar dolarını koronavirüsle savaşmaya odaklanan Start Small LLC fonuna transfer ettiğini açıkladı.

“Vakıf bu salgın sona erdikten sonra şeffaf bir şekilde izlenebilen para hareketleriyle kızların sağlığı eğitimi ve evrensel temel gelirine odaklanacak” ifadeleri kullanıldı.

Dorsey bu bağışı finansal hizmetler sunan Squaredeki hisselerini kullanarak yaptı.

Dorsey ayrıca “Umarım bu başkalarına benzer bir şey yapmaları için ilham verir. Hayat kısa bugün insanlara yardım etmek için elimizden geleni yapalım” dedi.

Bitcoinin büyük bir destekçisi

Dorsey Bitcoinin en sıcak destekçilerinden biri. Başarılı girişimci sadece Square içinde Bitcoin için çalışan 6-7 geliştiriciyi barındırıyor. Kısa süre önce Twitterda Bitcoin emojiyi dahil eden Dorsey Bitcoinin gelecekte internetin para birimi olacağına inanıyor. Dorsey geçen yıl yaptığı bir açıklamada her hafta belirli miktarda Bitcoin satın aldığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku