Bitcoin Cash büyük bir testin eşiğinde

0 0

Bitcoin Cash Ağustos 2017de Bitcoin forkundan ortaya çıktı. Satoshinin gerçek vizyonunu taşıdığı iddiasıyla günlük ödemeleri hedefleyen proje doğumundan üç yıl sonra yaygın bir şekilde benimsenmedi. Çeşitli metrikler Dogecoin ağının Bitcoin ile rakip olan Bitcoin Cash ağından daha aktif olduğunu gösteriyor.

Şimdi Bitcoin Cashin önünde ciddi bir test var. Kripto para birimi tarihin ilk blok ödülünün yarısını eğer bir değişiklik yoksa yaşayacak. 12.5 BCHden blok ödülü 6.25 BCHye düşürülecek.

Blok ödülündeki bu değişiklik madencilerin gelirlerinin yarı yarıya azaldığı anlamına geliyor. Daha önce birçok kez deneyimlendiği gibi madenciler doğal olarak birinci önceliktir. Şubat ortasından bu yana karma orandaki eğilim bunu doğrulamaktadır.

Karma hızı saniyede 5 ekshash seviyesinden 3.27 ekshash seviyesine düştü. Karşılaştırıldığında Bitcoinin hash oranı şu anda 103 istisnadır. Karma oranı ne kadar yüksek olursa bu ağ o kadar güvenli olur. Bitcoin Cashin Bitcoin karma oranının sadece yüzde 3lük bir karma oranına sahip olması Bitcoine kıyasla saldırıya karşı daha savunmasız olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku