Bitcoin den Milyonlarca Dolar Kazanan Ünlü CEO dan Önemli Nasihatlar

0 0

Eski hedge fonu yöneticisi Mike Novogratz yeni yatırımcılara portföylerini daha fazla Bitcoin ile desteklemeleri hususunda önerilerde bulundu.

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Mike Novogratz yatırımcıları Bitcoini daha yakından takip etmeye ve portföylerinin büyük bir bölümünü Bitcoine ayırmaya teşvik etti. Ona göre ortalama bir yatırımcının yatırım portföyünde kripto para birimlerine sahip olması gerekiyor.

Novogratz şu anda CEO olarak görev yaptığı bir kripto para yatırım şirketi olan Galaxy Digitalde bir yatırım uzmanı. 2016 ile 2017 yılları arasında kripto yatırımından yaklaşık 250 milyon dolar kazandığı söyleniyor. Novogratz daha önce yatırımcılardan servetlerinin yüzde 1ini kripto para birimine ayırmalarını istemişti. Geçen ay insanların fonlarının yüzde 3ünü Bitcoin yatırmalarını ve HODL etmelerini önermişti.

Ünlü CEO CNNden Julia Chatterley ile konuşurken fikrini değiştirdiğini ve şimdi yatırımcılara servetlerinin yüzde 5ini Bitcoine yatırmalarını tavsiye ettiğini söyledi.

CEO: “Bence yeni bir yatırımcı servetinin yüzde 5ine yatırabilir. Bitcoin sıfıra düşmeyecek ! Kesinlikle 14 bin dolara geri dönebilir ve  yüzde 30-40 oranında kayıplar yaşayabilirsiniz ancak paranızın yüzde 80-90ını kaybetmezsiniz “dedi.

Novogratz geçtiğimiz günlerde Twitterda “Her bir finans kuruluşunun kripto para piyasasına girmek zorunda kalacağını göreceksiniz” şeklinde bir gönderi paylaştı.

Neden Bitcoin?

Kripto yatırımcısı yatırımcılara verdiği tavsiyenin lider kripto para birimindeki son zamanlardaki istikrarın yanı sıra tarihsel verilere dayandığını bildirdi. Bir yatırım seçeneği olarak kripto para biriminin uygulanabilirliği araştırılırken Bitcoinin volatilitesi sıklıkla tartışıldı. Ancak Novogratz Bitcoindeki oynaklığın azalacağını savunuyor.

Galaxy Digital kurucusunun 700 milyon dolarlık bir servete sahip olduğuna inanılıyor. Kripto yatırımları hakkında sorulduğunda Novogratz portföyünün muhtemelen yüzde 50sinin kripto para birimlerinde olduğunu söyledi.

Novogratz ayrıca yatırımcılardan servetlerinin bir kısmını Ethereuma yatırmalarının da mantıklı olacağını ifade etti. ETHnin “gelecek vaat eden” bir altcoin olduğunu da belirtti. Diğer altcoinlerle ilgili olarak bazılarının kazanç getireceğini bazılarının ise hayatta kalamayacağını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku