Bitcoin deki son düşüş yatırımcı duyarlılığını etkiler mi?

0 0

Az sayıda Bitcoin sahiplerinin sayısı son 11 yılda gözle görülür şekilde artmaktadır. Bu eğilim perakende yatırımcılardan BTCye olan güvenin arttığını gösteriyor ve bu da iyimser bir orta ila uzun vadeli görünümü gösteriyor.

Veriler kurumsal yatırımcıların yanı sıra perakende yatırımcıların da son birkaç yıldır Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Perakende Yatırımcılarının Sürekli Bitcoin Satın Almaları Kurumlar Kadar Önemlidir

2020 kurumların yılı oldu. Yüksek profilli Wall Street milyarderlerinden kamu şirketlerine kurumsal yatırımcılar büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor.

MicroStrategy örnek olarak 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı ve bunu firmanın birincil hazine varlığı olarak tanımladı. Kurumlar artık BTCyi bir değer deposu ve geleneksel finans sektöründe bir trend haline gelen enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor

Kurumların Bitcoin satın aldığını gösteren birçok veri noktası var. Grayscale yönetimindeki net varlıklar CMEnin açık faizi ve LMAXın işlem hacmi en çok alıntı yapılan verilerden bazılarıdır.

Ancak perakende yatırımcılardan Bitcoinin artan benimsenmesini ve birikimini gösteren çok fazla veri yok. Döviz hacmi genel piyasa faaliyetini ölçmek için kullanılabilir ancak balinalar da borsaları kullanma eğilimindedir.

1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı perakende yatırımcılarının uzun bir zaman dilimi boyunca BTCye olan güvenini ölçmenin pratik bir yoludur. Veriler en az 1 BTCye sahip kişilerin sayısının 2009dan bu yana önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Daha da önemlisi 1 BTC tutan adreslerin sayısı her yıl art arda artmıştır. Bu eğilim iyimser çünkü Bitcoin yol boyunca özellikle 2018 ve Mart 2020de büyük düzeltmeler gördü.

Veriler önemli düzeltmelere rağmen perakende yatırımcıların genel hissiyatının son 11 yıl boyunca bozulmadan kaldığını açıkça gösteriyor.

Son Düşüş Yatırımcı Duyarlılığını Etkiler mi?

Son 72 saat içinde Bitcoinin fiyatı kısa vadeli büyük bir düşüş yaşadı ve bazı analistler bunun piyasa duyarlılığı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağından endişe duyuyor.

Düşüş piyasa duyarlılığının azalmasına neden olsa da ABD borsası bir düzeltme gördüğünde BTCnin düşüşü gerçekleşti. Dolayısıyla piyasa BTC’nin düşüşünü piyasa çapında riskli ve risk dışı bir satış olarak anlayabilir.

“Yatırımcılar hızlı yükselişi ve devam eden pandemiyi takiben değerlemeleri değerlendirdikçe küresel hisse senetleri haftayı temkinli bir şekilde kapatıyor. Alman Coronavirüs vakaları 1 milyon arttı. Tahviller % 085 ile ABD doları bazında 10 yıl kazanç elde etti. Dolar daha zayıf Euro 1.19 $. Altın 1809 dolar. Weltte bir piyasa analisti olan Holger Zschaepitz düşüşten sonra şu anda 172 bin dolar olan Bitcoin stabilize oluyor ”dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku