Bitcoin deki düzeltme bekleniyor muydu?

0 1

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin birkaç gün öncesine kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru tırmanıyordu. Aslında BTC yüzde 42 artmayı başardıktan sonra yıllık en yüksek 19.490 $ a yükseldi. Bununla birlikteBitcoin sadece iki gün içinde yüzde 16 düştü. Gelişme birçokları için sürpriz olsa da bir düşüşün geldiğini gösteren pek çok işaret vardı.

Geri çekilme belirtileri nelerdi?

Boğa piyasasının yaklaşmakta olan düşüşünü tahmin eden birçok ölçüm vardı. Yeni başlayanlar için çoğunlukla pozitif olan Finansman oranı kısadan çok artan uzun baskı olduğunu gösteriyordu. Tarihsel olarak metrikteki bu artışlar BTCnin fiyatının düştüğünü ve daha uzun süre devam ettiğini gördü.

Santimente göre pozitif fon oranlarındaki büyük artış yükselen fiyatla çarpışarak olası bir uzun tasfiye konusunda uyardı.

Piyasada görebileceğimiz gibi fonlama oranındaki artış bir kez daha Bitcoinin değerinin grafiklerde düşmesine neden oldu.

Bitcoin yükselen fiyatı nedeniyle insanlardan giderek daha fazla ilgi gördüğü için varlığın yakında yatırımcılara daha iyi karlar getirmesiyle ilgi de artıyordu. Bu birçok kurumsal yatırımcının Bitcoin kervanına katılmasına ve BTC büyümesi için olumlu bir ortam yaratmasına yol açtı. Bununla birlikte coşkuya rağmen BTC için Günlük Aktif Adresler son zamanlarda aşağı doğru eğiliyor ve bu kripto fiyatı için negatif bir ölçü.

Aslında yukarıda belirtilen ölçümler Bitcoinin son dönemdeki en yüksek seviyelerinin aslında yerel bir zirve olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Ayrıca dolar yatırım yapılan ortalama yaşın düşüş trendi bir aydan fazla süredir tersine döndüğünü ima ediyordu. Ancak BTC de bir ayda zirveye ulaştı. Bitcoinin değeri önceki zirvesine yaklaşırken gittikçe daha fazla insan konumlarından çıkmaya başladı bu da daha büyük piyasanın Bitcoinin kısa vadeli yönüne yeterince güvenmediğinin bir işareti.

Şimdi nereye gidiyoruz?

Belirtildiği gibi Bitcoinin değeri son birkaç gün içinde düşmeye başladı. Ancak düzeltme değeri 16 bin dolara yaklaştırırken kısa süre sonra geri dönmeyi başardı. Santimentin belirttiği gibi

“Bir dizi uyarı işareti ve kırmızı bayraklarla güçlü bir BTC rallisine tanık oluyoruz.”

BTC piyasasında artan satış baskısı olduğu unutulmamalıdır. Kısa bir süre 15.000 $ da sabitlenmeden önce kripto para biriminin değerinin grafiklerde daha da düştüğünü görebiliriz.

Aksine yeniden 19.000 $ a ulaşmak için borsalardaki Tether [USDT] nin düşük kalması gerekiyor sanki borsa arzı yükseliyor bu tüccarlar için bir kar elde etme fırsatı sinyali veriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku