Ethereum daki düşüş bir alım fırsat olabilir mi?

0 1

Ethereum ve tüm kripto piyasası keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüşle birlikte ETH fiyatı 480 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bu satış baskısı oldukça yoğun oldu ve kısa vadede kripto para birimini engellemeye devam edebilir.

Yakın vadede trendin nereye doğru gideceği büyük ölçüde boğaların fiyatın 500 doların altına düşmesini engelleyip engelleyemeyeceğine bağlı olacaktır.

Bu seviyenin altındaki bir düşüş kripto para biriminin teknik görünümüne ciddi bir darbe indirebilir.

Önümüzdeki birkaç gün ve hafta kripto piyasasının aylar ve hatta yıllar için kaderini belirleyecektir.

Ethereum son zamanlarda oldukça yoğun olduğunu kanıtlayan 620 Dolar lık en yüksek seviyelerde görülen satış baskısı ile kilit 500 Dolar lık destek seviyesine geri dönme sürecinde.

Buradaki reddedilme kesinlikle bu hareketi ateşledi ancak esas olarak ABD Hazine Bakanının kripto alanıyla ilgili potansiyel olarak yakın düzenlemelerle ilgili son yorumlarıyla sürdürüldü.

 Bu düzenlemeler özel cüzdanları hedef alacak ve şirketlerin kullanıcılarını bunları kullanmak için KYCyi kullanmalarını gerektirecektir. Bu özellikle DeFi ekosistemine yıkıcı bir darbe indirirken aynı zamanda daha geniş piyasaya da zarar verir.

Hiç şüphe yok ki kripto piyasasının düşüşe geçmesinin nedeni bu. Ancak Ocak ayında yürütme organının liderliği değişmeden önce bu düzenlemelerin yürürlüğe girip geçmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Ethereum değer kaybederken bu destek seviyesi önemli

Ethereum şu anda 500 doların üzerinde işlem görüyor. Bu sadece birkaç gün önceki 620 dolarlık en yüksek seviyesinden ciddi bir düşüşe işaret ediyor.

Orta vadede nereye yöneleceği büyük ölçüde mevcut fiyat seviyesi etrafında var olan desteğe karşı devam eden tepkisine bağlı olacak.

Buradaki herhangi bir keskin düşüş önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı büyük olumsuzluklar görmesine yol açabilir.

Analist: Ethereum iyi bir satın alma fırsatı sağlayabilir

Bir analist yakın tarihli bir tweette devam eden Ethereum düşüşünün alıcılara kripto para birimini satın almak için ideal bir fırsat sağlayabileceğini açıkladı.

Aylık grafiğinin piyasanın makroikliminin ve bazı teknik faktörlerin ciddi bir toparlanma görmeye hazır olabileceğini gösterdiğini belirtti.

“Aylık grafik H12 ve piyasa döngüsü koşullarını dikkate alındığında bu düşüş şu anda umabileceğimiz en iyi satın alma fırsatı gibi görünüyor.”

Önümüzdeki birkaç gün Ethereumun ve tüm piyasanın önümüzdeki günlerde haftalarda ve aylarda nereye yöneleceğine dair bazı ciddi bilgiler sağlayacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku