Bitcoin için uzun vadede nasıl bir tablo bekleniyor?

0 0

Bir ay önce 12.000 Doları aşan Bitcoin 3 Eylülde sert bir düşüş yaparak % 10luk düşüş ile 10.000 Doların altına indi. Ardından yeniden 10.000 Dolar üzerine çıktı ve yazım sırasında BTC 10.450 Dolar olarak kaydedildi.

DeFi rağbeti sebebiyle birçok kişi BTCde yeni zirvelerden söz etti. Ancak dün yaşanan düşüş piyasada büyük bir endişeye sebep oldu. Bloomberg analistleri kripto para piyasası ile ilgili bir durum değerlendirmesi yaptı. Şirket analisti Mike McGlone kripto piyasasında bir varsayımda bulunmanın güçlüğünden bahsetti. Kendisi BTCnin 500 bin Dolara çıkabilmesi ile tam tersi olan fiyatın sıfıra da inebileceğine şaşırmayacağını belirtti.

Kısıtlı arz ve artan talep Bitcoin için kilit nokta olacak. Makroekonomik anlamda yaşanan gelişmelere bakıldığında Bitcoin’de hedefin Altın’ın yakaladığı piyasa değerini yakalamak olduğu söylenebilir. Bu da 1 BTC başına yaklaşık 500 bin dolarlık bir fiyat anlamına gelir. Ancak elbette bunun tersi de mümkün.

Bununla birlikte McGlone altcoinlere göre BTCnin değer kazanacağını düşündüğünü söyledi. Analist DeFi rağbeti nedeniyle BTC Dominance Endeksinde değer kaybı başlamasına karşın Bitcoinin diğer coinleri geride bırakacağı kanısında olduğunu aktardı.

Ayrıca çok fazla olmamakla birlikte BTCnin yanı sıra diğer kripto para birimlerinin de güç kazanacağını bildirdi.

İnternet ortaya ilk çıktığında yaşananlar gibi kripto para sektöründe de suyun üzerinde kalacak proje sayısı bir elin parmağını geçmeyecek. Bitcoin kesinlikle hayatımızda var olacak. Onunla birlikte belki birkaç proje daha bu alanda kendini kanıtlayabilir.

Uzun vadede nasıl bir tablo bekleniyor?

Peter Brandt yaşanan son düşüş dolayısıyla BTC ile birlikte yatırım yaptığı tüm birimlerden çıkarak Dolara dönüş yaptığını söyledi.

Uzun vadede düşüşün büyümesi ve derinleşmesi ihtimali endişe veriyor. Brandt Mart ayında 3800 Dolara kadar inen BTC için yeni bir düşüşün olabileceğini belirtti. Bununla birlikte düzeltmenin 9.800 Dolar seviyesinde bitmesi ve Bitcoin’in bu seviyeden güç alarak yeniden yükselmeye başlaması umut ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku