Güney Afrika, A serisinde 3.45 milyon dolar artırdı

0 0

Güney Afrikanın en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan VALR A serisi fonlamada 57 milyon Rand (~3.45 milyon dolar) topladı.

Turun başında liderlik görevi BitMEX ve HDR Global Tradingin yeni kurulan şirketi 100x Groupun yatırım kolu 100x Venturesun oldu. Güney Afrika girişim şirketi 4Di Capital bir diğer yeni yatırımcı olarak yerini aldı. A serisine katılan mevcut yatırımcılar içerisinde Bittrex borsası ve Firstrandın ilk ulusal bankasının eski CEOsu Michael Jordaan da bulundu.

VALR Güney Afrikadaki yeni pazarlara genişlemek türev ticaret ile borç verme gibi yeni ürün ve hizmetler başlatarak teknoloji uyumluluk ve müşteri hizmetleri işlevlerinde öncü olmak için yeni sermayeyi kullanmayı hedefliyor.

İşlem hacmine göre Güney Afrikanın en büyük Bitcoin borsası olduğunu iddia eden VALR 2018de kurulup Haziran 2019da Bitcoin-rand ticaretini başlattı. Borsa Haziran ayında 13.000den fazla BTC (yaklaşık 120 milyon dolar) işlem gördüğünü ve 40.000i aşkın müşteriye sahip olduğunu bildirdi.

Bitmex ve 100x Groupun CEOsu ile kurucu ortağı Arthur Hayes ” Güney Afrika inanılmaz derecede heyecan verici ve hızlı büyüyen bir kripto para birimi ekosistemine sahip. VALR Bitcoin ticaretinin gelecekteki ilerleyişinden yararlanmak için iyi bir konumda yer alıyor “ yorumunda bulundu.

Jordaan ise ” Bir başlangıç için R57myi yükseltmek hiç kolay değil ” yorumuyla VALR ekibiyle gurur duyduğunu belirtti. Bu ” yerel kripto potansiyelinin yadsınamaz bir doğrulamasıdır” diye ekledi.

Dünya Bankasına göre Afrikanın 1.2 milyar nüfusunun çoğu banka kullanmıyor. Block Researche göre kıtanın finansal katılımını iyileştirmek için en az 64 kripto ve blockchain şirketi çalışıyor.

A serisi VALRın toplam finansmanını bugüne kadar 79 milyon Randa (~4.78 milyon dolar) getiriyor. Borsa geçen yıl bir başlangıç turunda 20 milyon Rand (~1.2 milyon dolar) topladı.

Bitmexin ana şirketi dünya çapında kripto borsalarına giderek daha fazla yatırım yapıyor. Geçtiğimiz ay merkezi Singapurda bulunan kripto opsiyon borsası Sparrow A serisinde 3.5 milyon dolar topladı. Mart ayında Bitmex operatörü Hindistanın en büyük kripto para borsası Coindcxin 3 milyon dolarlık A serisi turunu yönetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku