Bitcoin de halving sonrası ilk zorluk değişikliği tamamlandı

0 0

İlk zorluk ayarlaması 11 Mayısta Bitcoinde gerçekleşen blok ödülünün yarıya indirilmesinden sonra yapıldı. Zorluk ayarı hash rate’teki değişikliklere göre yaklaşık iki haftada bir yapılıyor böylece Bitcoin ağındaki bilgi işlem gücünün artmasına ve azalmasına bağlı olarak bloklar her 10 dakikada bir bulunuyor. Bilindiği gibi hash rate yüksek kalırsa ve zorluk düşükse blok süreleri kısalıyor. Bu şekilde madenciliğe katılım da teşvik ediliyor.

BU İNDİKATÖR BİTCOİN İÇİN ALIM SİNYALİ Mİ VERİYOR? TIKLAYIN

Halvingten bu yana yaklaşık 15 milyon eski nesil madencilik cihazına eşdeğer saniyede 20 exshash gücü Bitcoin ağından ayrıldı. Bitcoinin 7 günlük ortalama hash rate bugün itibariyle 122 exsahashtan yüzde 20ye düşerek yarıya indirme gününde yarıya indi.

Öte yandan bugün yapılan düzeltme ile zorluk yüzde 6 düşerek 1514 trilyona düştü. Buna ek olarak zorluk mart ayından bu yana ilk kez düştü.

Halving yaklaştıkça Çindeki madencilerin eski nesil madencilere bile ödüller yüksekken daha fazla para kazanmaları için görev verdikleri belirtildi. Bu nedenle hash rate rekorları kırıyor. Kâr marjı düşük olan madenciler fiş çekmek zorunda kaldı.

İşlem ücreti gelirleri arttı

Halving’le birlikte blok başına alınan 12.5 BTC ödül madencisinin 6.25 BTCye düşmesine rağmen işlem ücretlerinden elde edilen gelirler arttı. Madenciler BTC transferlerinden belirli bir miktar kazanmanın yanı sıra blok ödülleri de kazanıyor. İşlem ücretlerinden günlük gelir nisan ayı sonunda 30 BTCden 160 BTCye yükseldi. Şu anda madencilerin günlük gelirlerinin yaklaşık yüzde 17si işlem ücretlerinden sorumlu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku