Bitcoin de Düzeltmelerin Sınırlı Olmasının Sebebi Ne?

0 0

Bitcoine fon enjekte eden kurumsal yatırımcıların akışı artmaya devam ederken aralık ayı Bitcoin için bir başka gişe rekorları kıran ay oldu.

MicroStrategy 2025 yılında 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir tahvilleri yüzde 075 oranında artırdığını duyurdu. Şirket şu anda “işletme sermayesi ihtiyaçlarını ve diğer genel kurumsal amaçları” belirledikten sonra net gelirini Bitcoine yatırmayı planlıyor.

Kurumsal yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın Bitcoin (BTC) satın alma iştahı gösteriyor. Bu da düzeltmelerin sığ olmasını sağlıyor.

Tyler Winklevoss CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda kurumsal yatırımcıların “yaklaşmakta olan enflasyon ve tüm para basımı ve COVID pandemik kilitlenmelerinden kaynaklanan teşviklerle birlikte enflasyon belası” konusunda endişeli olduklarını söyledi. Dolayısıyla Bitcoine para yatırıyorlar.

Bugün Bitcoin fiyatı 19 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve psikolojik 20 bin dolar direncine meydan okuyabilir. Bu seviye mahkumiyetle ayrılırsa mevcut rallide pek çok kişi katılmadığı için perakende traderlar arasında FOMO yaratabilir.

Perakende yatırımcılardan gelen para da artmaya başlarsa Bitcoin ivme kazanabilir ve yükselişin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bitcoin ile birlikte önümüzdeki hafta yükselişe katılabilecek birkaç altcoin var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku