Bitcoin de (BTC) Yükseliş Durdu mu Yoksa Daha Devasa Bir Ralli İçin Hazırlık mı Var?

0 0

8 Ocakta Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.940 dolara ulaştı ve bu haftaki yüzde 28lik düşüşle 31.076 dolara düştü. Bu düşüşle birlikte  profesyonel ve perakende yatırımcılar rallinin sona ermesinden ve trendin tersine döndüğünden korktu.

Bitcoinin önceki verileri hızlı parabolik ralilerinin genellikle 2017 boğa koşusundan sonra görüldüğü gibi eşit derecede yıkıcı düzeltmelerle takip edildiğini gösteriyor. Bu nedenle mevcut piyasanın 2017 ile 2018 boğa koşusunun coşkulu çılgınlığına olan benzerlikleri gözden kaçmadı.

Cane Island küresel makro yatırım yöneticisi Timothy Peterson geçtiğimiz günlerde şunları söyledi:

“Bitcoinin riski 2017 seviyelerine yaklaşıyor. Bu fiyattan satın alan yatırımcılar gelecekte yatırımlarının yüzde 40ını kaybetmeyi bekleyebilirler. Bununla birlikte tipik maksimum düşüş yüzde 30dur bu nedenle bu risk ortalamadan yalnızca biraz daha yüksektir.”

 Peterson Bitcoin için kısa vadeli bir boğa vakası olduğunu belirtti ve şunları ekledi:

“Bitcoinin değerlemesinin 2017 seviyelerine ulaşması için en az 80 bin dolar olması gerekir. Bu küçük bir ihtimal ve olsaydı hızlı bir şekilde olacaktı. Yüksek fiyatlar daha da yükselme eğilimindedir. ”

BTC Yakın Vadede Yavaş Hareket Edecek

Bitcoinin hızlı yükselişinin bir düzeltmenin eşiğindeki çılgın bir piyasayı yansıttığına dair bazı açıklayıcı işaretler var. Mevcut boğa ile ayı tartışması bu haftanın oynaklığının fiyat bir sonraki hareketi başlatmadan önce düşük destekleri test etmek için sağlıklı bir geri çekilme olup olmadığı etrafında odaklanıyor.

Decentrader kurucusu ve analisti Philip Swift geçtiğimiz günlerde Bitcoinin yeniden başlayan fiyat hareketinin “gerekli bir geri çekilme ve yavaşlamayı” yansıttığını ortaya koydu ve birkaç göstergenin kırmızı renkte yanıp söndüğünü ve BTCnin fiyat biçme ve takdir oranının uç noktalara ulaştığını belirtti.

Swift şunları söyledi:

“Fiyat şimdi bir süre kalmasını beklediğim seviyenin üç katının altına çekildi. Başka analistlerin da belirttiği gibi fiyat büyük olasılıkla üç katına çıktı  çünkü her iki perakende ve  kurumun satın aldığı döngüde son döngüye göre daha erken bir anormal aşamaya geçtik.”

 Swiftin analizi BTCnin büyük olasılıkla yatay işlem yapacağını ve yakın vadede yavaşça yükseleceğini ancak “paranın ve kârın altcoinlere yöneldiği için” BTCnin daha yavaş bir oranda yükseleceğini gösteriyor. Altcoinlerdeki son fiyat hareketleri özellikle DeFi ile ilgili tokenlar bu durumun zaten devam etmekte olabileceğini gösteriyor.

BTC Daha Büyük Bir Ralli İçin Hazırlanıyor

Bu hafta Bitcoin yatırımcıları korkuturken boğalar her dipte satın aldılar ve ayrıca Grayscale GBTC ürün ailesini yeniden açtığı için BTCye kurumsal girişin devam edeceği beklentisi de var.

Bitcoinin 30 günlük ortalama günlük duyarlılık puanına bakıldığında geri çekilmeye rağmen ortalama puanın yakın zamandaki yükseklerden sadece biraz düştüğünü ve önceki geri çekilmelerde görülen düşüklerin çok üstünde olduğunu gösteriyor.

Çok az kişi Bitcoinin bu hafta sonu ne yönde ilerleyeceğini bilmesine rağmen teknik bir bakış açısıyla güçlendirilen temeller artan kurumsal giriş ve hükümet düzenleyicileri tarafından yapılan olumlu duyurular Bitcoindeki son düşüşlerin daha büyük bir rallinin başlaması için gereken sağlıklı düzeltmelerden başka bir şey olmadığını gösteriyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku