Bitcoin de balinalar bu seviyelerde yoğunlaştı…

0 0

Whalemapten gelen yeni veriler yükseliş ivmesini sürdürmek için Bitcoin fiyatının 14.914 $ seviyesinin üzerinde olması gerektiğini gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte gösterilen baloncuklara benzeyen balina kümeleri yüksek net değerli yatırımcılar Bitcoin satın aldıklarında ve onları hareket ettirmediklerinde oluşur. Bu balinaların bu seviyede BTC biriktirdiğini ve bir düzeltme durumunda büyük olasılıkla destek alanı olarak kalacağını gösteriyor.

Bu nedenle yakın vadede Bitcoinin uzun bir süre için 14.914 doların üzerinde kalması çok önemli. 16.000 $ lık yıllık bir direnç altında konsolidasyonu ve büyük bir destek seviyesinin üzerinde istikrar anlamına gelecektir.

BTC fiyatını 14.914 doların üzerinde tutan nedir?

Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin alışılmadık fiyat hareketleri gördü ve geniş bir aralıkta oldukça değişkenlik gösterdi.

6 Kasımdan 9 Kasıma kadar BTC 16.000 $ seviyesini iki kez test etti ve 14.350 $ a kadar düştü. Bu kısa vadeli dalgalanma muhtemelen tartışmalı ABD seçim sonuçları da dahil olmak üzere bir dizi makro olayla bağlantılıydı.

Kasım ayının başından bu yana piyasada bir dizi büyük risk var. Yatırımcılar güvenli liman varlıkları ararken seçim riski Bitcoine önemli ölçüde fayda sağladı. Ardından Pfizerin aşı bulduğu haberleri beklenmedik bir etken haline geldi ve Bitcoin ve altının düşmesine neden oldu.

Bu belirsizliklere rağmen Bitcoin Whalemap analistlerinin belirlediği bir seviye olan 13.600 $ ın üzerinde kaldı:

“Hafta sonu boyunca oluşan yeni seviyeler! Sıralamaya başlarsak bu seviyelerin ne olması gerektiğine dair iyi bir rehber olmalıdır. Boğa koşusuna devam etmek için fiyat ~ 13.600 $ ın üzerinde kalmalıdır”

Kısa vadede 13.600 ila 14.914 dolar aralığı Bitcoinin rallisinin devam etmesi için en önemli olanı olmaya devam ediyor. Şimdiye kadar madencilerin satış yaptığı düşünüldüğünde BTCnin momentumu nispeten güçlü oldu.

Daha önce bildirdiği gibi CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju bir röportajda madencilerin Bitcoin sattığını söyledi. BTCnin esnekliğine dayanarak yeni alıcı talebi madencilerden gelen satış baskısına muhtemelen karşı koydu.

Yatırımcılar bir dönüm noktasında

Bitcoin piyasa belirsiz olduğu için büyük dalgalanma görüyor. Bazı zincir içi göstergeler BTCnin yatırımcıların kar elde edebileceği aşırı satım bölgesine girdiğinin sinyalini veriyor. Bir kripto para birimi analisti olan Philip Swift şunları yazdı:

“Göreli Gerçekleşmemiş Kar / Zarar göstergesi: # bitcoin ile bu son itmede” Açgözlülük “bölgesine girdi. Kulağa kötü geliyor ama aslında boğa döngüsünün büyük bir bölümünü bu alanda geçirebiliriz. Hâlâ erkenciyiz ve daha fazla fırsatımız var. “

Ancak diğer temel ölçütler Bitcoinin hala bir boğa koşusunun erken aşamasında olduğunu gösteriyor. Örneğin HODLing aktivitesi artmaya devam ediyor ve araştırmalar akıllı paranın yükseliş trendinin çoğunu beslediğini gösteriyor.

 

Bitcoin nereye gittiğine dair netlik eksikliği hem alışılmadık fiyat hareketleri hem de zincir üzerindeki veri noktalarının karışık mesajları ile gösteriliyor. Bununla birlikte en iyi kripto para birimi 14.914 doların üzerinde kaldığı sürece en azından kısa vadede görünüm ihtiyatlı bir şekilde iyimser kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku