Aşı haberleri Bitcoin in kurumlar açısından çekiciliğini nasıl değiştirebilir?

0 0

Ekonomi zayıflamış durumdayken salgın sonrası “yeni normal” döneminde hiçbir varlık Bitcoinden daha fazla fayda sağlamadı. Belirsizlik korkusu sigorta poliçesinde bilinmeyene karşı talebin artmasına neden oldu.

Ancak bugün Corona tedavisinde % 90 etkili bir aşının haberi ortaya çıktıkça Bitcoinin yükselme eğilimi de potansiyel olarak arttı. Pfizerden gelen olumlu aşı haberleri portföylerine BTC eklemeyi düşünen son kurumlar dalgasına kripto para biriminin çekiciliğini nasıl değiştirebilir?

Aşının Etkisi

2020 her yıl olduğu gibi geleceğe dair büyük umutlarla dolu bir yıl olarak başladı ve tıpkı 1920ler gibi epik boyutlarda bir salgın gördü. 1918de 1920de başlayan İspanyol Gribi salgını o dönemde dünya nüfusunun üçte birine bulaşmıştı. Virüsün henüz ilk aşamalarında olmamıza ve etkisini sürdürmesine rağmen mevcut salgından çok daha fazla insanı öldürdü.

1920lerde büyük bir borsa çöküşü yaşandı. O zamanlar olduğu gibi ikinci bir çöküş korkusu değerlemelerin yükselmesine rağmen borsa hissiyatını korkuttu.

Etkili bir aşının yolda olması ve borsanın ikinci kez çökmemiş olması nedeniyle hisse senedi endeksleri gibi geleneksel risk altındaki varlıklar bir kez daha çekici hale gelebilir ve sermayeyi altın ve Bitcoin gibi güvenli limanlardan çekebilir.

 Belirsizlik ve Teşvik Eksikliği Bitcoinin Değer Kaybetmesine Neden Olabilir mi?

Bunu hayal etmek zor olsa da aşı haberleri gelir gelmez borsa hemen tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Kara Perşembeden bu yana kayda değer bir yükselişe sahip olmayan Dow Jones bile nihayet yeni bir zirve yapmak için yükseldi.

Aynı zamanda Bitcoin 6H BTCUSD tablosundaki en büyük tek mumluk satışlardan birine maruz kaldı. Satış hisse senetlerinin uçmaya başlamasıyla tam olarak aynı zamana denk geliyordu ve bu hareketin güvenli limanlardan borsaya geri dönen kurum odaklı kar olabileceğini düşündürüyor.

Bitcoinin ivmesi 2020de durdurulamaz hale geldi ancak bunun nedeni enflasyona ve hatta bilinmeyene karşı önlem almaya çalışan kurumlar olabilir.

İşler sadece ekonomide değil siyasette de istikrar kazanmaya başladığında Pfizerin iddia ettiği gibi% 90 etkili bir aşı yakında gelirse Bitcoinin ekonomik bir çöküşe karşı bir sigorta poliçesi olarak kullanımı daha az uygulanabilir hale gelebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku