Bitcoin de 12 Bin Dolar Senaryosu Gerçek Olabilir mi?

0 0

Kasım ayındaki Bitcoin rallisi ivme kaybetti bu nedenle hafta sonuna yaklaşırken fiyattaki düşme devam ediyor. Şu anda yatırımcılar daha temkinli görünürken kurumsal benimseme kripto para biriminin arkasındaki ana itici güç olmaya devam ediyor. Son fiyat gelişmeleri göz önüne alındığında şu anda analistler arasında bir sonraki hamle konusunda bir fikir birliği yok. Ancak Bitcoin yükseliş göstergeleri sergilemeye devam ediyor.

Bitcoin yazım itibariyle 18.122 dolardan işlem görüyor ve haftalık grafikte kripto para birimi yüzde 56lık bir kayıp gösterirken aylık grafik yüzde 182lik bir kazançla hala yeşil alanda kalıyor.

Trader Josh Rager BTCnin mevcut fiyat seviyelerine olan güvenini gösteriyor. En son analizinde Rager fiyatın 12 bin dolara düşme ihtimalinin düşük olduğunu tahmin etti. Kripto para birimi daha yüksek seviyelerde hareket etmeye devam ediyor. Yatırımcılar ana destek olarak 18.100 doları yakından izlemelidir.

 Rager’ın tahmini Glassnode raporuyla aynı doğrultuda. Glassnode ölçütlerine göre Bitcoin Risk Rezervi metriğinde yeşil bölgesinde. Bu yatırımcıların aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi BTCnin mevcut fiyat aralığını koruyacağından hala emin olduklarını gösteriyor.

 Yukarıdaki ölçü Bitcoinin ödül / risk oranının uzun bir pozisyona girmenin çekici olduğunu da gösterir. Ayrıca Glassnode Coin Days Destroyed (CDD) metriğindeki artışın uzun vadeli yatırımcıların BTCnin fiyatını aşağı çeken satış baskısında bir artış yarattığını gösterdiğini söylüyor. Bu nedenle Glassnode mevcut fiyat aralığında daha büyük bir oynaklık tahmin ediyor ve aşağıdakileri ifadeleri ekledi:

Tarihsel olarak CDD metriği boğa koşusu sırasında artar ancak genellikle en yüksek (…) tarihsel eğilimlerden önce zirve yapar satın alma baskısının bu aktiviteyi uzun vadede telafi etmekten daha fazlasını yapacağını gösterir.

Balinalar birikiyor… Arz krizi mi başlıyor?

Bir başka yükseliş argümanı da Bitcoin balinaları ve mevcut duyguları. Twitter analisti “NFT_Maximalist” e göre Bitfinexteki balinalar bir birikim aşamasında. Bu nedenle BTCnin muhtemelen mevcut fiyat aralığını koruyabileceğini tahmin ediyor:

14 bin dolar ya da ayıların belirlediği çılgın hedeflere ulaştığımızı sanmıyorum ama bu seviyelere düşersek 10 bin dolar seviyesine kadar gerileme ihtimalimiz var.

Borsalara ek olarak MicroStrategy PayPal ve Grayscale gibi kurumsal yatırımcılar ve şirketler de BTC almak için heyecanlı ve meraklı görünüyor. Bu anlamda CoinCornerın CEOsu Danny Scott borsalardan çekilen Bitcoin sayısında artan bir eğilim görüyor.

Scott geçen hafta yaklaşık 700 milyon doların borsalardan kaldırıldığını tahmin ediyor. Bu eğilim devam ederse CoinCorner CEOsunun belirttiği gibi şüphesiz BTCnin fiyatı üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkisi olacaktır:

Bunu tekrarlıyorum ama gözümüzün önünde bir Bitcoin likidite krizi yaşanıyor. Borsalardan kaldırılan Bitcoin düşmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku