Bitcoin dayanıklıdır! İşte kanıtı…

0 0

2020 yılının her çeyreğinde kripto para piyasası için yeni bir sorun ortaya çıktı. Son çeyrek şu anda devam ederken söz konusu sorunun her zamankinden daha erken ortaya çıktığı görülüyor. Amerikan düzenleyicileri bir kez daha oyuna girip paniğin piyasaya sızmasına neden oldu. ABD düzenleyicileri tarafından BitMEXe yönelik suçlamalar açıklandıktan sonra Bitcoin değeri kısa da olsa düşerken borsa 48 saatten daha kısa bir sürede neredeyse 45 bin Bitcoin kaybetti.

Aslında Vadeli İşlemler Açık Faiz BitMEXte 4 ayın en düşük seviyesi olan 625 milyon dolar a düştü ve BTC bu makale yazılırken 10 bin 628 dolara yükseldi. Ancak yatırımcılar spot piyasadaki gelişmelerden habersiz kaldılar ve muhtemelen büyük resme odaklandılar.

CoinMetrics araştırmacısı Nate Maddrey tarafından sağlanan verilere göre BTC HODL Waves son üç aydır uzun vadeli tedarik bantlarının büyüdüğünü öne sürdü.

 Bu dijital varlığın bir değer varlığı deposu olarak ele alınmasını yeniden doğruladı ve ağın uzun vadeli sağlığı için olumlu bir işarettir. Benzer şekilde uzun vadeli arz bandının kısa vadeli bant üzerindeki oranı Ocak 2016da görülenlere çok benzer seviyelerde kaldı.

Oran fiyatın düştüğü veya yana doğru hareket ettiği ve fiyat zirveleri olarak en düşük seviyelere ulaştığı dönemlerde tarihsel olarak zirveye ulaştı.

Bu tür ağ eğilimleri en az 1 yıldır tutulan BTC arzının yüzdesi ile birleştiğinde hodlersın momentumunun tam bir resmini verdi. Bu özel metriğin değeri Marttan beri artıyor ve 30 Eylüle kadar toplam BTC arzının yüzde 63ünden fazlası en az bir yıl boyunca tutulmuştu ve bu 2012den beri görülmemiş bir düzey.

Bitcoinin piyasası COVID-19un neden olduğu çöküş sırasında Bitcoinin düşüşü ve ardından toparlanmasının kanıtladığı bir gözlem olan ani değişikliklere dirençli oldu.

İlginç bir şekilde kalite piyasanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereuma da sıçradı. Ethereum blok alanı ve dApplere olan talep artmaya devam ederken ETHnin zincir içi ölçümleri Ocak 2018 değerleriyle uyumlu hale geldi. IntoTheBlock analisti Lucan Outumuro tarafından toplanan veriler 313 milyon Ethereum sahibinin yüzde 67 sinin şu anda karda olduğunu veya ortalama satın alma fiyatına göre pozisyonlarından kazanç sağladığını gösterdi.

ETH hodlers uzun vadeli bir yatırım görünümüyle giderek artan bir şekilde ETH satın alırken kripto varlık bir değer deposu olarak potansiyelinin altını çiziyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku