Bitcoin, CNBC ekranlarında

0 2

27 Ağustosta FED Başkanı Jerome Powell normalde Jackson Holeda düzenlenen dijital merkez bankacılığı sempozyumunda konuşmasını yaptı. CNBC bu konuşma sırasında yayınına BTCyi dahil ettiği için bu konuşma özellikle Bitcoin ve kripto topluluğu için büyük önem teşkil etti.

Bu kapsamda Bitcoin de dahil olmak üzere dünyanın en büyük haber ağlarından biri kriptoyu makro varlık olarak doğruluyor. Bu katılım yüzbinlerce veya milyonlarca izleyiciyi kripto para birimine tanıştırarak veya reklamını yaparak enflasyonist baskılar büyüdükçe izlenecek onu bir varlık olarak akıllarına yerleştirmiş olabilir.

Bitcoin Jackson Hole sempozyumunun CNBC ekranlarina girdi

Powell ABD dolarının yönünü değiştirerek Federal Rezervin para politikası stratejisinde “tarihi” bir değişiklik açıkladı.

CNBC dünyanın önde gelen merkez bankacısının konuşmasını yaptığı sırada ekranlarına fiyat hareketini gösteren bir Bitcoin grafiği yayınladı. BTC grafiği makro varlık sınıflarının diğer göstergelerinin yanı sıra Dow Jones Dolar Endeksi 10 yıllık Hazine altın fiyatına katıldı.

Bunun bir görüntüsünü paylaşan bir kişi Bitcoinin geldiği “uzun yolu çok kısa sürede” izlemenin çok “inanılmaz” olduğunu belirtti.

Coin Metrics’ten Jacob Franek de bu durum hakkında yorum yaptı ve şöyle dedi:

Powell Bitcoin piyasaya sürüldükten 10 yıl sonra tarihi bir para politikası değişikliği duyurdu. Bu inanılmaz bir şey!

Bir yatırımcı Bitcoinin konuşmaya nasıl tepki verdiğini de yorumladı. Powell’ın sözlerine yanıt olarak diğer makro varlıklarla varlık ticaretinin bu pazarın “geçerliliği” olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku