Bitcoin Çin Yuanı ile ters korelasyona girmiş durumda

0 0

Yeni analizler Çin yuanının düşmeye devam etmesiyle Bitcoinin zıt yönde hareket ettiğini kripto para birimlerinin amiral gemisinin Çinin ulusal para birimi devalüasyonuna dünyanın en büyük rezervlerinden biri olan Yuan’a karşı korunma amaçlı olarak kullanıldığını gösteriyor.

Bloomberg’in 30 günlük korelasyon analizine göre Bitcoin Yuan ile güçlü bir ters ilişki sergiliyor.

London School of Economicsteki araştırmacı Garrick Hileman ters korelasyonun “Nisan ve Mayıs aylarında da daha belirgin hale geldiğini ve ABD-Çin ticaret ilişkilerinde yaşanan bozulmalarla birlikte ortaya çıkan gerilimlerin Bitcoin fiyatını artırdığını” söylüyor.

Blockchain.comda araştırma direktörü olan Hileman “Bunun için doğrulayıcı kanıtlar var çünkü Asyadaki insanlar yuan düştüğünde Bitcoin için başka yerlerden daha fazla para ödüyorlar. Öncelikle Çinlilere hitap eden Huobi gibi borsalarda bazen Bitcoin için ödenen fiyatlarda bunu görebilirsiniz.” diyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku