Bu tahmin çok iddialı: Bitcoin neden 50 bin dolar olacak?

0 0

BTC öncüsü açıkladı… Bitcoin (BTC) 2019 yılında bugüne kadar mutlak bir yükseliş yaşadı. Kripto para birimi bu yılın en düşük seviyesi olan 3 bin 150 dolardan yükselişe başlayarak 13 bin 800 dolara kadar bir tırmanış gerçekleştirdi.

Ancak bu pazarın rallisi henüz başlamamış olabilir. Bitcoin öncüsü Adam Back’e göre BTC’nin % 400 oranında daha fazla yükseliş yapması “çok uzak değil.” 

İşte nedenleri…

Mayıs 2020 Bitcoin blok ödülünün blok başına 12.5ten 6.25 BTCye düşürülmesi: Blok başına düşen koin sayısı (her on dakikada bir) yarıya düşecek. Bu durum Bitcoin piyasasında olumsuz bir şok kaynağı oluşturacak. Tarihsel olarak bu yarılanmalar BTCnin fiyatında büyük parabolik rallileri meydana getiriyor. Tarihin kendisini tekrar etmesi durumunda önde gelen kripto para biriminin bir sonraki dalgalanmasına 2020 yarılanması katalizör olabilir.

Jeopolitik belirsizlik: Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca dünya jeopolitik olaylar açısından gittikçe kargaşalı hale geldi. Venezuela rejimin yerel para birimini şişirmeyi başardığı ve Bitcoin’in ve diğer fiat para biçimlerinin yerel olarak benimsenmesine yol açmasıyla çöktü. Arjantin’de yaşanan siyasi krizle birlikte Arjantin pezosu ve yerel borsa çöktü. Hong Kong Çin devletlerle ticaret savaşı başlattıkça büyük protestolara karıştı. Bu üç durum dünyanın dengesiz olduğunu ve güvenli altın varlığına ihtiyaç duyduğunu gösteren bunun da sadece altın veya Bitcoin olduğuna işaret eden birçok durumdan sadece biri.

17 trilyon dolar değerinde negatif getirili tahvil: Bloomberg Cuma günü Bloomberg negatif getirili tahvil durumunun yeni geliştiğini bildirdi. Bloomberg Barclays Küresel-Toplam tahvil endeksini gösteren rapor 17 trilyon dolar değerinde tahvilin negatif getiri sağladığını gösteriyor. Negatif faiz oranlarının ne olduğunu açıklamak için Bitcoin yorumcusu Rythm’in son zamanlarda attığı bir tweette dikkat çektiği üzere bu durum esasen birine sermayenizi ödünç vermek ve birkaç yıl içinde daha az geri almayı beklemek gibi. Dünyanın hiçbir yerinde bu mantıklı bir şey değil.

Modern Para Teorisi (MMT) popüler bir trend haline geldi: Etkili bir ekonomik çerçeve olan MMT hükümetlerin ekonomilerini artırmak için ağır bir politika kullanmaları gerektiğini söyleyen ekonomik bir çerçeve. Küresel politikada popüler bir eğilim haline geldi. Teori eleştirmenlerinin çoğu kitlesel enflasyonla sonuçlanacağını ve bunun da altın ve potansiyel olarak Bitcoin gibi sert paraların değerlemesinde bir artışa yol açacağını söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku