“Bitcoin ciddi geri çekilmeler görebilir” dedi, yüzde oranını da verdi

0 0

Bitcoin açıkça tam gelişmiş bir boğa piyasasında her düşüş alıcılar tarafından agresif bir şekilde karşılanıyor ve yükselmeye devam ediyor. Geçmişteki BTC rallilerinden farklı olarak bu en sonuncusu kripto paranın bir varlık olarak olgunlaşmasının bir kanıtı olan esasen yavaş bir yükselişti.

Bu son yükselişin seyri boyunca birkaç güçlü geri çekilme gördü ancak alıcıların tüm bunları hızla tersine çevirdiğine dikkat etmek önemli.Deneyimli bir yatırımcı Bitcoinin tarihsel olarak çok yıllı boğa trendleri sırasında ortalama yüzde 37 oranında 9 güçlü geri çekilme gördüğünü belirtti.

Bu önümüzdeki aylarda ve yıllarda kriptoda bazı keskin düşüşler görebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası her geçen gün daha da güçleniyor.

Ayılar birçok durumda  dijital varlığın kontrolünü ele geçirmeye çalıştılar ancak bunu tamamen başaramadılar.

 Tüm piyasa eğilimlerinin bir sonraki yeri büyük ölçüde alıcıların şu anda işlem gördüğü yerin hemen üzerinde bulunan yüksek zaman çerçevesi direnç seviyelerini kırmaya devam edip edemeyeceğine bağlı olacaktır.

Deneyimli bir yatırımcı Bitcoinin henüz keskin bir satış görmemesine rağmen kripto para biriminin makro yükseliş trendi devam ederken önümüzdeki aylarda bir miktar satış göreceğinin güçlü bir olasılık olduğunu belirtti.

Bitcoin 2020 yükseklerine yaklaşıyor

Bitcoin direnci 17.000 $ a yükselebilirse  tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlamanın eşiğinde olabilir.

Burada satışlarla karşılaşma olasılığı yüksek. Ancak bu seviyenin ne kadar direnç göstereceği belirsizliğini koruyor.

 Analist: BTC ciddi geri çekilmeler görebilir

Deneyimli bir yatırımcı Bitcoinin fiyat hareketinin inanılmaz derecede güçlü olmasına rağmen kripto para biriminin boğa eğilimini korurken gelecekte bazı büyük geri çekilmeler görebileceğine inandığını açıkladı.

Analist tarihsel olarak BTCnin bir makro yükseliş trendi boyunca yaklaşık 9 önemli düzeltme gördüğünü belirtiyor.

“Bitcoin 2015-2017 boğa piyasası boyunca aşağıdaki ortalamalarda 9 önemli düzeltme yaşadı: yüksekten düşüğe yüzde 37 düşüş. Eylül ayının başından bu yana yüzde 10luk iki düzeltme yapıldı. “

Bu Bitcoin önümüzdeki haftalarda ve aylarda keskin bir düzeltme görürse yatırımcıların endişelenmemesi gerektiği anlamına gelir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku