Bitcoin bu seviyeyi kırabilirse yükseliş başlayabilir

0 2

Chicago Ticaret Borsasındaki vadeli işlemler açığı Bitcoinin fiyatını hala etkileyebilir.

Analist Josh Rager BTCnin hafta sonunda 10 bin 400 doları aşması durumunda yükseliş senaryosu öngörüyor.

Bloomberg’den Mike McGlone’a göre Bitcoin geleneksel finans piyasasıyla olan ilişkiyi kırabilir.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) fiyatının performansı yatırımcıları beklemeye aldı. BTC kritik destek seviyesi olan 10 bin doların hemen üzerinde kaldı. Bu makale yazılırken BTC son 24 saatte yüzde 107 kazançla 10 bin 329 dolar dan işlem görüyor.

Analist Josh Rager analiz firması Blockrootsun Bitcoinin fiyat performansıyla ilgili yeni bir videosunda kripto para biriminin performansı konusunda kendisini “tarafsız” ilan etti. Ancak analist mevcut eğilimin daha büyük bir aşağı doğru çekişle daha yana doğru olduğuna inanıyor.

Analist Bitcoin için günlük haftalık ve aylık performans hakkında izlenimlerini sundu. Günlük grafikte Rager iyi sinyaller olduğuna inanıyor. Bitcoinin 10 bin 200 ila 10 bin 300 dolar arasındaki destek aralığının üzerinde kalmasını bekliyor. Buradan Bitcoin 10 bin 400 dolara yükselebilir ve ardından aşağıda gösterildiği gibi 10 bin 800 ila 11 bin dolar aralığında düşme öncesi destek seviyesine geri dönebilir. Yatırımcı Bitcoinin bu seviyeye dönmeyi başarması durumunda 12 bin dolar direnç seviyesini tekrar test edeceğini umuyor.

Günlük düzeyde Rager ayrıca Chicago Ticaret Borsasının vadeli işlem sözleşmeleri konusundaki boşluğunun boğalar için bir engel olmaya devam ettiğini kaydetti. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi Bitcoinin fiyatı 9 bin 600 dolara yakın olan boşluğu zar zor araştırdı. Analist bu boşluğun % 90 oranında kapatıldığını ve bu nedenle bu seviyeye düşme ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor. Ancak Rager Bitcoin için “mutlaka kötü” olduğunu düşünmüyor.

 Yatırımcı Bitcoin fiyatı ile ilgili belirsizliği vurguladı. Ancak kripto para biriminin fiyatındaki mevcut eğilimin tarihsel davranışına uygun olduğunu belirtti. Öte yandan yatırımcı haftalık grafikte BTCnin 10 bin 400 dolarlık destek alanının üzerinde kapanmayı başarması durumunda çok daha fazla yükseliş hissedeceğini belirtti.

Aylık grafikte Rager birçok yatırımcının düşüş hissettiğini belirtti. Ancak yukarı doğru bir hareket için hala yer olduğunu kaydetti. Rager aylık Bitcoin grafiğinin düşüş yorumuna katılmıyor ve aşağıdaki grafiği gösterirken şunları belirtti:

Üç hafta içinde fiyat 10 bin 700 doların üzerine çıkarsa Bitcoin için yükselmeye devam edeceğine dair harika bir sinyal olacaktır ve umarım bu sonraki direnç alanını büyük bir seviye olan 13 bin 800 dolara yakın test edebilir.

Geleneksel piyasa ile Bitcoin korelasyonu performansı etkiler

Rager Bitcoin ile geleneksel piyasa arasındaki ilişkiyi vurgulayan analistlerden biri. Bu bağlamda Bloomberg analisti Mike McGlone yakın tarihli bir raporunda “borsa tersine dönmesinin” Bitcoin dahil çoğu varlık üzerinde baskı oluşturduğunu yazdı. Ancak McGlone uzun vadede altının ve Bitcoinin “öne” çıkmasını bekliyor. Bitcoin’in mevcut performansı üzerine Bloomberg’in analisti grafikte görülebileceği gibi kripto para biriminin eski bir direnç seviyesine geri döndüğünü belirtti.

Analiz firması Glassnode Bitcoin için başka bir yükseliş göstergesine de işaret etti. Glassnode fiyattaki düşüşe rağmen en az 1 BTCye sahip adres sayısının son yıllarda “sürekli büyüme” gösterdiğini söylüyor. Bu fiyatını sahiplerinin yararına etkileyebilecek kripto para biriminin artan bir şekilde benimsenmesine işaret ediyor. Aşağıda gösterildiği gibi 1 BTCli adres sayısı bu yıl 8 Eylülde yeni bir rekora ulaştı ve 823.000in üzerinde adrese ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku