quot Kripto, mevcut finansal sisteme potansiyel bir alternatif quot

0 0

 New York Finansal Hizmetler Departmanı müdürü Linda Lacewell kripto para birimini düzenleyicilerin desteğini önemli bir yenilik olarak görüyor.

Cato Enstitüsünün ev sahipliği yaptığı Bankacılığın Evrimi üzerine yakın tarihli bir sanal zirvede önde gelen uzmanlar düzenleyicilerin yasa yoluyla tüketicilere fayda sağlayacak yenilikleri en iyi şekilde nasıl teşvik edebileceğini tartıştı.

Özellikle Linda Lacewell düzenleyicilerin geride durmasının ve girişimcilerin özellikle kripto endüstrisindeki yeniliklere öncülük etmelerine izin vermesinin öneminden bahsediyor.

Lacewell şunları söyledi: Bu nedenle kripto para biriminin bir yenilik ve finansal sistemin bazı yönlerine potansiyel bir alternatif olarak çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hoşuma gitmesinin nedeni organik olması geliştirilmiş olması ve zamanla daha sofistike hale gelmesi … Dünyanın Fidelityleri geldiğinde bizden bir tür BitLicense aradığınızda gerçekten her şeyin değiştini biliyorsunuz. Artık sınırda olduğunu söyleyemeyiz. “

2018de NYDFSyi devraldığından beri Lacewell New Yorktaki kripto alanına girmek isteyen girişimler için lisanslama sürecini hızlandırmak için bir dizi değişiklik yaptı. Ajans bunu yapmak için özellikle yeni başlayanlar için ağır lisanslama maliyetlerini ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış bir koşullu lisans oluşturdu.  Tam bir BitLicense başvurusu yapmak yerine koşullu lisans yeni başlayanların mevcut lisans sahipleriyle yasal olarak Big Appleda çalışmasına izin verecektir.

“Benim görüşüme göre yenilik için gerekli koşulları yaratmak istiyoruz. Ama inovasyon için fikirlerim yok önceliklerimizin ne olduğunu biliyorum. Ama fikirleri olan insanlar girişimcilerdir…. İnovasyonun geliştiğini görmek istiyoruz. “

Buna ek olarak Lacewell lisanslı şirketlerin sanal para birimlerini kendi kendilerine onaylamasına izin vermeye zorladı. NYFDS yenilikçiliği teşvik etmek için New York Eyalet Üniversitesi ile ortaklık kurdu ve bu herkesin yenilikçi ve girişimcilerle projeler ve fikirler üzerinde işbirliği yapmasına izin verecek.

“Sektör büyüdüğünden ve olgunlaştığından coin listelemeniz gerektiğinde bize gelmek zorunda kalmamalısınız. Her lisansa ihtiyacınız olduğunda bize gelmek zorunda kalmamalısınız.”

Lacewell finansal sisteme meşru bir alternatif sunmanın yanı sıra kripto para biriminin akıllı yenilikçi insanların neler yapabileceğini gösterdiğine inanıyor.

“Sektörü ve yeniliği teşvik etmeliyiz şimdi daha iyi inşa etmek çok önemli ve tüketicinin korunmasını sağlamak da çok önemli. Özellikle şu anda eyaletler ve federal düzenleyiciler olarak birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku