Bitcoin (BTC), Bu Sefer 30 Bin Dolara Düşecek mi?

361

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) döngüsü 11 Nisan’da gerçekleşen ve yarılanma olayı olarak bilinen bir dönemden etkilendi ve düzeltme yaşadı.

Piyasa kırmızı alarm veriyor

Shiba Inu gibi bazı kripto para birimlerinin 24 saat içinde yüzde 20 oranına yakın yükseldiği bir yardım rallisi oluştu. Yardım rallisinin ardından ise, piyasada bulunan çoğu kripto para biriminin fiyatları yüzde 10 kadar düşüş yaşadı. BTC ve ETH, son 24 saat içinde yüzde 2,5’ten fazla düşüş yaşadı. Bu durum ile birlikte 15 Mart’tan bu yana ilk kez Bitcoin 39.000 doların altına, Ethereum’da 22 Mart’tan bu yana ilk kez 3.000 doların altına düşmesine neden oldu.

Bitcoin (BTC), Bu Sefer 30 Bin Dolara Düşecek mi?

Düzeltme devam ederken,120 milyon doların üzerinde tasfiye bir saat içinde gerçekleşti. Birçok faktör durumun gerçekleşmesinde katkıda bulunurken, Coinglass’tan alınan verilere göre, en önemli nedeni yüzde 95’ini oluşturan uzun tasfiyeler. Bu genellikle, yarılanma döngüsünde madenciler, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle madencilikten vazgeçtiğinde ortaya çıkıyor ve tasfiyelerle sonuçlanıyor.

Bitcoin 30 bin dolara düşebilir

Bitcoin daha düşük seviyelere doğru inmesi halinde daha fazla kapitülasyon bekleniyor. Analist Jesse Olson’a göre, geçmişteki Bitcoin döngüsü, RSI’nin 50’nin altına düşmesinin genellikle teslimiyete yol açtığını gösterdiği için bu sürpriz değil. Şuanda Bitcoin’in RSI’si 36.72’de, bu ise daha fazla düşüşün yaşanabileceğini anlamına geliyor.

TheCryptoBasic son zamanlarda yayınladığı analizde, daha yüksek hash fiyatlarının zayıf madencileri nasıl etkilediğine ve çekilmelerine neden olduğuna vurguluyor. Bitcoin’in geçmiş dönemlerdeki hareketliliğine bakıldığında, 36’ya düşen RSI, olasılıkları da beraberinde getiriyor. Bunlardan biri, fiyatın 30.000 dolara kadar düşebileceği. Bir başka analist Roman, kapitülasyonun devam ettiğini ve 30 bin dolar seviyesinin beklenmesi gerektiğini Twitter hesabından bildirdi.

“Ayı bayrağımız kırıldı. Haftalık death cross ve çok daha fazlasını tartışıyorduk, yaşanan bu yüzden sürpriz değil. Sonunda kapitülasyonun geldiğini söyledim. İzlenecek seviye 30 bin dolar. İşler kötüye gidiyor”

Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku