Dogecoin Fiyat Analizi: İşte Kritik Seviyeler

629

Son toparlanma rallisinin ortasında, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Dogecoin (DOGE) fiyatına hafif bir destek sağlamasının ardından, altcoin fiyatı 0,17 dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, kripto para piyasasında geçen hafta yaşanan satış, altcoin projesini 0,133 dolarlık destek noktasına doğru geri düşürdü. Alıcılar fiyatı yükseltmeye çalışıyor, ancak satıcılar buna izin vermiyor.

DOGE fiyatı günlük grafikte bir akşam yıldızı mumu oluşturuyor

0,11 dolar desteğinde başlatılan V şeklindeki toparlanma köpek temalı kripto para Dogecoin (DOGE) fiyatını yüzde 54 oranında artırarak 1,7 dolar seviyesine çıkardı. Ancak, satıcılar daha yüksek bir güçle misilleme yaptı ve fiyatı düşüş yönlü bir mumla aşağı çevirdi. DOGE fiyatındaki bu ani düşüş, Nisan ayının ilk haftasında lider kripto para Bitcoin (BTC) fiyatındaki ani bir düşüşle tetiklendi. Sonuç olarak, meme tabanlı kripto para birimi 0,133 dolarlık yerel destek seviyesine düştü ve yüzde 21 oranında bir düşüş kaydetti.

Kaynak: Tradingview
Kaynak: Tradingview

Ayrıca, köpek temalı altcoin projesi arka arkaya dört yeşil mum ile destek noktasından toparlandı ve yüzde 8,88 oranında kazanç sağladı. Ancak bu yeşil mumlar, küçük gövdeleri ve yüksek fiyat reddini yansıtarak alım baskısındaki zayıflığı gösteriyor.

Dogecoin fiyat analizi

Bugün, DOGE fiyatı yüzde 2,2 oranında düştü ve 0,133 dolar desteğini yeniden test ediyor. DOGE yatırımcıları 0,133 dolar desteğini yakından izlemeli, çünkü bu seviyeden bir yükseliş tersine çevrilmiş bir ters omuz baş omuz modeli oluşturabilir. 0,17 dolar seviyesinde bir boyun çizgisine sahip olan bu fiyat modeli, kripto para fiyatını 0,02 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilir. Bununla birlikte, satıcılar DOGE fiyatını 0,133 dolar destek noktasının altına düşürürse boğa tezi geçersiz olabilir ve 0,11 dolarlık alt desteğe doğru serbest düşüş tehdidinde bulunabilir.

Fiyat hareketinde önemli bir düzeltmeye rağmen, ADX eğimi neredeyse hiç düşmedi ve sürekli bir yükseliş momentumunu vurguladı. 0,134 dolarlık alt destekle hizalanan 50 DMA eğimi, alıcılar için sağlam destek sağlıyor. Bununla birlikte, 200 DMA’nın altındaki kripto para fiyatı işlemlerin genel bir ayı eğilimine işaret ediyor.

Direnç seviyeleri: 0,17 dolar ve 0,2 dolar
Destek seviyeleri: 0,13 dolar ve 0,11 dolar

Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku