Bitcoin bu nedenlerden ötürü bir geri çekilme yaşayabilir

0 0

Öncü kripto para birimi nihayet 13.000 doları aştı ve Bitcoin Çarşamba günü 16 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin Bu Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşıyor Peki Bu Ne Kadar Sürecek?

BTC PayPalın ABDdeki kullanıcıların en iyi kripto para birimlerini alıp satmasına izin vereceği haberinin ardından psikolojik 13.000 $ seviyesini geçti. EToro USnin genel müdürü Guy Hirsch Crypto Briefinge şunları söyledi:

“PayPal Y kuşağının bu varlık sınıfına sahip olma iştahını gördü bazı tahminler ABDde bitcoin benimsemesini 2030 yılına kadar % 20-% 50ye koydu. İnternetin benimsenmesi. ABDli rakibi CashAppın başarısı ödeme uygulamalarında kripto sunmada çok fazla büyüme olduğunun bir göstergesi olarak hizmet ediyor. “

BTC Çarşamba günü % 8lik bir gün içi kazanç açıkladıktan sonra psikolojik 13.000 $ seviyesinde konsolide ederken önemli bir teknik Gösterge potansiyel kısa vadeli eğilim tükenmesi sinyalini vermeye başlıyor.

Günlük zaman diliminde Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 80e ulaştı ve bu yılın Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesini işaret ediyor. Bu sinyal Bitcoinin şimdi aşırı alım bölgesine geçtiğini doğruluyor.

Ek olarak RSI göstergesi Bitcoinin şu anda yılın en çok satın alınan ikinci koşullarında işlem gördüğünü hatta Mart 2020 okumasını bile geride bıraktığını gösteriyor.

 Yatırımcılar trendlerdeki yükseliş veya düşüş momentumunun yanı sıra aşırı alım veya aşırı satım koşullarını ölçmek için RSI göstergesini kullanır.

Mevcut günlük grafik RSI yüzde 80in üzerinde işlem görürken 13.000 $ seviyesinin üzerine daha fazla alım ilgisinin azaldığını gösterebilir.

Kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi muhtemeldir ve 13.500 $ veya 14.000 $ seviyesine geçmeden önce BTCyi 12.300 ila 12.000 $ destek alanına gönderecektir.

Bu arada kurumsal yatırımcılar Bitcoine olan güvenlerini göstermeye devam ediyor bu da yatırımcıların ABD seçimlerine giden düşüşü satın aldığını göreceğimiz anlamına geliyor.

 Döviz girişi verilerinde son zamanlarda görülen artış fiyatlar yükselmeye devam etse de satın almaya olan ilginin azaldığını gösteriyor. Bu aynı zamanda fiyatlar yükseldikçe yatırımcıların kar alıp satış yapabilecekleri anlamına da gelebilir.

Kripto davranış analizi platformu Santimentten gelen veriler döviz bakiyelerinin negatif bölgeye yükseldiğini gösteriyor ve para çekme ve mevduat dengesizliğini açıkça vurguluyor.

Sahiplerin dağıtım kombine bakiyeleri analiz edildiğinde bakiye yüzdesinde bir düşüş kısa vadede artan satış baskısının sinyalini veriyor olabilir. Yüzde 100 – 1.000 token tutan hesaplar azalan yüzdelerde başı çekiyor ardından 1.000 – 10.000 token tutan hesaplar geliyor.

Bununla birlikte 100.000 – 1.000.000 token tutan hesaplar uzun vadede kurumsal satın alma çıkarlarını yansıtan bir yüzde artışına sahiptir.

 Nihayetinde kısa vadeli kar elde etme devreye girerse ve BTC aşırı alım koşullarından gevşemeye başlarsa Bitcoin yatırımcılarına önümüzdeki günlerde daha iyi bir giriş noktası sağlanabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku