Bitcoin (BTC)’in Tesla’ya İhtiyacı Yoktur: Ünlü CEO’dan Kritik Açıklama!

0 120

Kripto para ödeme ağı Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC)’e olan desteğini tamamen çekmesi durumunda dahi, lider kripto para biriminin bu travmayı atlatabilecek sağlam temellere sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin yoluna Tesla olmadan devam edecek

Yahoo Finance’e konuşan Mashinsky, BTC’in son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak yükselişini devam ettireceğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin (BTC)’in Tesla‘nın son çeyrek sonuçlarına önemli ölçüde katkıda bulunduktan sonra, BTC ile ödemeleri durdurma kararını samimiyetsizlik olarak nitelendiren Mashinsky şunları söyledi:

Tesla, aldığı BTC’nin bir kısmını satarak 300 milyon dolar gibi bir kâr elde etti. Açıkçası, kazançlı bir çeyrek geçirmek amacıyla Bitcoin kullanıyorlar. Daha sonra, onlarca tweet atıyorsun ve BTC’nin çevre için zararlı olduğunu iddia ediyorsun. Durum ortada. Kendinle çelişiyorsun. Yani Bitcoin’in Tesla’ya ihtiyacı yok. Tesla’nın Bitcoin’e ihtiyacı var. Bitcoin, son on yılda yüzde 20 milyon arttı, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve endüstri Elon olmadan da gayet iyi bir şekilde yoluna devam edecek.

Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya almasıyla Mashinsky, Musk’ın ADA gibi diğer varlıkları seçmiş olsaydı eleştiri oklarının hedefi olmayacağını belirtti.

Close up of man holding stack of golden bitcoins on his palm isolated over gray background

En iyi seçenek HODL yapmak

  Tesla’nın Bitcoin tutkunlarını kızdıran bu hamlesinin ardından bazı müşterilerin Cybertruck siparişlerini iptal ettiği bildirildi. Musk’ın, Bitcoin gibi eşsiz bir kripto para birimine saldırırken, Dogecoin gibi varlıkları desteklemesini tam bir saçmalık olarak nitelendirdiler. 

Daha önceki boğa koşusunda, Mashinsky, BTC’nin 2021’in sonunda 100 bin dolar’a ulaşacağını belirtti. Fakat, yönetici, yatırımcıların varlığı ödeme için kullanmaktan kaçınmaları gerektiğine  ve hodl yapmanın en iyi seçenek olduğuna inanıyor.

Basın zamanına göre Bitcoin, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre son 24 saatte% 9 düşüşle 49.231 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku