Güncel Glassnode ve Santiment Verileri: Bitcoin (BTC) Alarm Veriyor!

64

Bitcoin (BTC) şu anda yaklaşık 650 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 34.547 bin dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, zincir üstü faaliyetindeki düşüş nedeniyle BTC’nin piyasa duyarlılığı olumsuz kaldı.

BTC aktif adres sayısı yüzde 25 düştü!

Önde gelen kripto analiz ve araştırma firması Glassnode, Twitter’da yakın zamanda paylaştığı bir gönderide, Bitcoin’in USD cinsinden toplam transfer hacminin Aralık 2020’de görülen seviyelere düştüğünü belirtti. Glassnode’a göre Bitcoin’in toplam transfer hacmi ) günlük 239 milyon dolara ulaştı. Ek olarak, Bitcoin ağı, Haziran 2021’de toplam aktif BTC adresleri sayısında büyük bir düşüş gördü. Glassnode, Haziran ayının son haftasında aktif BTC adreslerinin 900 bin’e ulaştığından bahsetti ve bu, son 1,16 milyonzirvesinden yaklaşık yüzde 25 düşüş gösterdi.

Stratejist Bitcoin (BTC)'de Yaşanan Düzeltmenin Bitiş Tarihini Açıkladı!

Bitcoin ağ etkinliğindeki son düşüşe ek olarak, genel piyasa hissiyatı son günlerde olumsuz kaldı. Kripto araştırma firması Santiment bugün bir gönderide, “BTC’ye yönelik sosyal hacmin düşük olması ve Twitter’daki FUD gönderilerinin yüksek olması nedeniyle düşüşü satın almaya devam eden Bitcoin trader’larının miktarı düşüş göstermeye devam ediyor” dedi.

Bitcoin kurumsal girişleri!

Zincir içi aktivite ve fiyatındaki son düşüşe rağmen, Bitcoin geçen hafta genel kurumsal girişlerde bir sıçrama gördü. CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık fon akışları raporuna göre, BTC yatırım ürünleri geçen hafta 39 milyon dolar değerinde yatırım çekti ve bu yaklaşık 5 haftanın en yüksek seviyesi.

Bitcoin ve Cardano Fiyat Analizi: İzlenecek Kritik Seviyeler!

Ayrıca, Bitcoin balinaları son birkaç gün içinde transfer aktivitelerini artırdı. Bu haftanın başlarında Finance Magnates, 7.062 BTC’nin kripto para borsası Coinbase’den dijital cüzdanlara geçişini bildirdi. İki kripto balina hesabı, iki ayrı işlemde 3.574 ve 3.488 BTC’yi taşıdı. Büyük BTC hesapları, Bitcoin’in genel ağ etkinliğinde önemli bir öneme sahip. Santiment’in en son verilerine göre, 100 ila 10 bin BTC arasında tutan büyük BTC adreslerinde şu anda rekor düzeyde en yüksek seviye olan 9 milyondan fazla token bulunuyor. BTC zincir üstü verileri fiyat üzerinde etkisi varken, FUD faktörü de önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku