Bitcoin (BTC)’de O Sinyal Tekrar Belirdi: Usta Analistten Heyecanlandıran Tahmin!

1.097

YouTube’da büyük bir hayran kitlesi bulunan kripto trader’ı Lark Davis, Bitcoin (BTC)’in büyük bir yükseliş sinyalini onayladığını söyledi. Davis, geçtiğimiz günlerde yaptığı YouTube videosunda lider kripto para biriminin hareketlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin (BTC)’de ortaya çıkan altın haç Lark Davis’e göre çok güzel bir gelişme

Popüler kripto analisti Lark Davis, yeni bir videoda 432 bin YouTube abonesine Bitcoin’in pek çok trader tarafından rallilerin yaklaşacağının bir işareti olarak görülen teknik bir olay olan  ‘golden cross’ (altın haç) gösterdiğini söylüyor. Analist Bitcoin (BTC)’de görülen bu olaydan şu şekilde bahsediyor:

Bu durum resmi olarak gerçekleşti ve onaylandı. Bitcoin’de golden cross elde ettik. Bu, elbette, 200 günlük hareketli ortalamanın 50 günlük hareketli ortalamasının kesişmesidir. Bunu görmek kesinlikle güzel.

Davis ayrıca bu olayın güvenilir bir yükseliş göstergesi olup olmadığını görmek için Bitcoin’deki geçmiş altın haçların tarihine de bakıyor. Kripto trader’ına göre, Bitcoin en son Mayıs 2020’de bu işareti onayladığında, yüzde 700’lük bir ralli gördü. Davis, Nisan 2019’da bir başka Golden Cross’un BTC’nin %200 artışına tanık olduğunu, Eylül 2015’te ise lider kripto paranın fiyatını 300 dolardan 20.000 dolara kadar yükselten bir “durmaksızın mega boğa rallisi” başlattığını söyledi.

Altın haç her zaman yükseliş anlamına gelmeyebilir

Trader ayrıca BTC’nin Şubat 2012’deki ilk altın haçına da baktığında önde gelen kripto para biriminin sonraki aylarda yüzde 22.000’den fazla ralli yaptığını fark ediyor. Bununla birlikte Davis, Bitcoin (BTC)’de Covid-19 pandemisinin sona ermesinden iki hafta önce Mart 2020’de oluşan bir golden cross’un mutlaka yukarı doğru ivmeyi garanti etmediğini şu sözlerle belirtiyor:

Bu, teknik analizde söyleyenemezdi. Covid, fiyatı aşağı çeken beklenmedik bir makro olaydı, bu yüzden bu golden cross büyük bir ralliyi gerçekleştiremedi, ancak bunun nedeni harici bir olaydı.

CoinGecko’ya göre Bitcoin şu anda yazım sırasında, yedi günün en düşük seviyesi olan 38.578 dolardan yüzde 25 artışla 47,193.70 dolardan işlem görüyor. Davis ayrıca, Temmuz 2014’te Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 600 dolardan kabaca 150 dolara düştüğü için kısa ömürlü olduğunu kabul ettiği başka bir golden cross gerçekleştiğini de ekliyor. Analistin yorumu şöyle:

Küçük bir altın haç darbesi aldık. Bu, pazar için kısa süreli bir coşkuyla sonuçlandı ve ardından Bitcoin fiyatında %75’lik bir düşüş yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku