Binance US Eski CEO’su: Kripto Para Sektöründe Bu Gelişmelere Hazır Olun!

116

Eski Binance US CEO’su Brian Brooks, önemli kurumsal yatırımcıların son eğilimleri göz önüne alındığında, kripto para piyasasının beklenenden daha erken bir şekilde 15 trilyon dolarlık bir endüstri olabileceğini belirtti.

15 trilyon dolarlık bir endüstri olmak için ne gerekli?

Salı günü Bloomberg’e konuşan eski CEO, kripto para sektöründe ilginç gelişmeler yaşandığını söylerken, dünyaca ünlü SALT konferansında çok sayıda kurumsal yatırımcının kripto paralara ilgi gösterdiğini ifade ettl. Yatırım fonu yöneticileri, sigorta firmaları, bankalar ve varlık yönetimi firması temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen konferans büyük ilgi gördü. Brooks, bu gelişmenin, kripto paların ana akım haline gelme sürecinde büyük bir yol kat ettiğinin kanıtı olduğunu vurguladı.

İşte Kurumsal Yatırımcıları Kripto Paralardan Uzak Tutan Temel Faktörler!
 

CEO, kripto para kervanına katılan şirketlerin sayısı artmaya devam ettikçe, endüstrinin mevcut 2 trilyon dolarlık piyasa değerinin 15 trilyon dolara ulaşbileceğini iddia etti. Yöneticiye göre, şu anda 50 bin doların altında işlem gören Bitcoin fiyatı, kurumsal yatırım ve benimsenme sürecinin artmasıyla psikolojik destek seviyesini geçecek ve ralliye başlayacak. Brooks şunları ekledi:

Büyük çapta kurumsal yatırıma ihtiyacınız var. Bu, bir ya da iki şirket ile olacak bir şey değil! Kripto para sektörüne yatırım yapacak şirketlere ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde ana akım haline gelebiliriz. Bu, aynı zamanda büyük ölçekli saklama anlamına geliyor, banka uyumluluğu yerel çözümleri değil kripto yerel uyumluluk çözümleri anlamına geliyor.

Bankalar, kripto para sektörüne ilgi gösteriyor

Brooks ayrıca, bu çözümleri geliştiren bir grup şirket olduğunu ve bunlardan herhangi birinin dünyayı kripto paralar için güvenli hale getiren şirketler listesinin başında yer alması durumunda, gelecekte çok başarılı olacağına dikkat çekti. Yöneticiye göre, bankaların SALT konferansına katılmasının nedenide bu. Geçen ay Binance’taki görevinden istifa ettikten sonra gündeme oturan Brooks, Binance CEO’su CZ ile görüş ayrılıkları yaşadığını söyledi.

Grayscale Bitcoin Trust'tan Kritik Açıklama: Kurumsal Yatırımcı Satıyor mu?
 

Yönetici, Binance’e katılmadan önce ABD Para Birimi Denetçisi bürosunda görev yaptı. Bu arada, ABD’de Binance’a yönelik soruşturmanın genişletildiği bildirildi. Bloomberg‘in bildirdiğine göre, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) olası ”insider trading” ve piyasa manipülasyonu iddiaları üzerine kripto para borsasını incelemeye aldı. Insider trading, şirket içinden bilgi alarak işlem yapmayı ifade ediyor. Bloomberg  tarafından geçilen habere göre, ABD’li yetkililer, soruşturmanın bir parçası olarak Binance veya personelinin müşterilerden yararlanarak kâr elde edip etmediği konusunu araştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku