Bitcoin (BTC)’de Kritik Seviye Açıklandı: Ralli İçin Şart

958

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 2 oranında arttı ancak yükseliş trendini doğrulamak için 53 bin doların üzerine çıkması gerekiyor. Diğer taraftan BTC’nin bu seviyenin üzerine çıkabilmek için işlem hacminde de büyük bir artışa ihtiyacı var.

Günlük bazda Bitcoin fiyat analizi

Pazartesi günü grafiği 50.775 dolar fiyat seviyesinden güne başlarken, günün en yüksek seviyesi 51.150 dolar olarak görüldü. Öte yandan, bugün için en düşük fiyat 50.449 dolar düzeyinde gerçekleşti. Nispeten, Bitcoin 27 Aralık ile başlayan bu hafta için 51.150 dolar ile zirveye ulaşmış görünüyor. CoinMarketCap’ten alınan veriler, işlem hacminin yüzde 0,98 oranında düşmesiyle piyasa hareketinin durgun olduğunu ve token’ın piyasa değerinin düne göre yüzde 2,18 oranında artarak 993 milyar dolar düzeyinde olduğunu gösteriyor.

Cryptopolitan analistlerinden Parth Dubey’e göre, Bitcoin fiyat hareketinin önemli göstergeleri, yükseliş trendini doğrulamak ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolar seviyesini kırmaya devam etmek için token’ın 53 bin doların üzerine çıkması gerektiğini belirtiyor. 50 günlük ve 100 günlük temel hareketli ortalamalar, şu anda çok iyimser psikolojik destek seviyeleri olarak hareket eden Bitcoin için fiyat hareketinin altında yer alıyor. Ancak volatilite, performans için ödenen bedel olarak kaçınılmaz görünüyor. RSI, fiyat hareketi için nötr bir bölge olan 50 seviyesi civarında duruyor ve yükseliş trendine girmek için boğaların kontrolü ele alması ve RSI seviyelerini yükseltmesi gerekiyor.

"Grafik:

Bitcoin fiyat analizi ayrıca Pazar günü tanık olunan bir günlük mumun fiyat hareketi için faydalı olabileceğini gösteriyor. Birkaç gün önce düşüş eğilimi gösteren MACD göstergesi, benzer piyasa duyarlılığı devam ederse yakında bir yükseliş ayrışmasına tanık olabilir.

"Grafik:

Sonuç olarak

PlanB’nin Bitcoin’in Kasım için 98 bin dolara ve Aralık için 135 bin dolara ulaştığına dair son tahmini başarısız olsa da, yakın tarihli bir röportajda, bu yükseliş döngüsünün sonunda ünlü analist, Bitcoin için 100 bin doların mümkün olduğunu iddia ediyor. Bu doğruysa, bir sonraki hamleniz BTC satın almak olmalıdır.

Bekleyip BTC için işlerin nasıl gittiğini görmemiz gerekiyor gibi görünüyor, ancak PlanB’nin Bitcoin fiyat analizine göre BTC, bir sonraki boğa döngüsünün sonunda 1 milyon dolara ulaşabilir. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer Bitcoin (BTC) makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopolitan.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku