Bu Haber Bitcicoin Fiyatını Uçurdu: 2X
Bu Haber Bitcicoin Fiyatını Uçurdu: 2X

Piyasaya Meydan Okuyan Altcoin Top 20’ye Koşuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Ethereum (ETH) rakibi bir altcoin, yalnızca geçen hafta yaklaşık yüzde 100 artarak, piyasa değerini 8 milyar dolara çıkarmayı başardı.

Near Protocol (NEAR), değerini ikiye katladı

Kripto para piyasası durgun bir fiyat hareketi izlerken, Near Protocol (NEAR), sergilediği etkileyici performans sayesinde ilk 20’ye girmeye aday görünüyor. Altcoin, Ethereum (ETH) ve Polkdadot (DOT) ile rekabet etmeye çalışan akıllı sözleşme özellikli merkeziyetsiz uygulama (DApp) platformu olarak tanımlanabilir. Projenin yerel tokeni NEAR, beş günden daha kısa bir süre önce 8.40 dolardan işlem görürken, son zamanlarda yüzde 95 artış kaydederek 16.39 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. NEAR, işlem ücretleri ve depolama için ödeme yapmak amacıyla kullanılır. Ayrıca, işlem doğrulayıcıları olarak ağ konsensüsüne ulaşmaya katılan token sahipleri tarafından da stake edilebilir. Ethereum rakibinin yükselişi, ETH nispeten mütevazı bir fiyat hareketini korurken, büyük kazançlarda kilitlenen yükselen bir katman-1 altcoin dalgasına katılıyor.
En büyük Ethereum rakibi Solana (SOL), son yedi gün içinde yüzde 8,7 artış kaydetti. SOL,  30 günün en düşük seviyesi olan 151 dolardan yüzde15 arttı. Stablecoin odaklı Terra (LUNA), son yedi günde yüzde 46 ve son 30 günde inanılmaz derecede ivme kazanarak yüzde 150 arttı. LUNA şu anda piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminde en iyi performans gösteren altcoin. Ayrıca, son yedi gün içinde yüzde 2 mütevazı bir artış gösteren ancak son iki haftada hala yüzde 46 gibi devasa bir artış gösteren akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) da gündemde kalmayaa devam ediyor. AVAX, piyasa değeri açısından 11. sırada yer alıyor. Büyük hamleler yapan bir başka katman-1 altcoin, yönlendirilmiş grafik (DAG) tabanlı akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM). FTM son yedi günde yüzde 46 arttı ve şu anda 2,06 dolardan işlem görüyor. 2021 neredeyse kapanırken, FTM bu yıl  yüzde 12.600 oranında arttı.

Solana, 2022’nin popüler altcoin projesi olmaya aday!

The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana.  Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir.
Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler beşinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasaya Meydan Okuyan Altcoin Top 20’ye Koşuyor!