Analist Plan B’den iddialı Bitcoin Yorumu: Bir Sonraki Döngü!

424
Bitcoin Stok Akış (S2F) modelinin mucidi Plan B’ye göre Bitcoin (BTC), bu halving döngüsünde en az 100 bin dolara ve bir sonraki halving döngüsünde ise 1 milyon dolara  ulaşacak. Analist, fiyatın kısa vadede hangi yönde seyrettiği konusunda endişeli olmadığını belirtti.

 

Analist neden Bitcoin fiyatı için bir sonraki döngüye odaklanıyor?

Hollandalı teknik analist PlanB, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin modelleri ve fiyat beklentileri hakkında cesur bir tahmin yaptı. Bitcoin fiyatının hengi yönde ilerleyeceği, kripto para piyasasında önemli bir spekülasyon konusu oldu. Buna rağmen PlanB, Bitcoin’in kısa vadeli fiyatı konusunda çok fazla endişeli olmadığını ifade etti. Bunun nedeni, analistin uzun vadeli bir bakış açısına sahip olması ve şimdiden Bitcoin’in gelecekte devasa fiyatlara ulaşabileceğinden emin olması. Ünlü stratejist şunları söyledi:
BTC’nin önümüzdeki iki yıl içinde, aslında belki de bu ay veya önümüzdeki ay içinde 100 bin dolara ulaşıp ulaşmayacağını görmek çok heyecan verici olacak. Aslında bir sonraki döngü üzerinde yoğunlaşıyorum ve bir sonraki döngüde 1 milyon dolardan bahsediyorum. BTC’nin şu anda  50 bin, 100 bin veya 288 bin dolarda kalması gerçekten umurumda değil. Ben, uzun vadeli fiyata odaklandım.

 PlanB’nin açıklamaları, Bitcoin fiyatının azda olsa ivme  kazanmaya başladığı bir zamanda geldi. Bitcoin’in 8 Aralık’tan bu yana ilk kez Cuma günü 51.500 dolarlık bir fiyata ulaşarak, psikolojik seviye olan 50 bin dolarlık engeli aşması heyecan yarattı. An itibariyle, BTC son 24 saatte yüzde 2,03 artışla 50.953  dolardan işlem görüyor.

Hiper-Bitcoinizasyon için henüz erken

Plan B, döngünün bu aşamasında Bitcoin pazarından beklentileri nedeniyle mevcut fiyata odaklanmıyor. Yatırımcı, Bitcoin’i, Michael Saylor’ gibi kurumsal yatırımcıların ve hatta El Salvador gibi ülkelerin hazinelerine eklemesi gibi olayların BTC”nin büyük bir başarısı olduğunu belirtiyor. Analiste göe, Bticoin 5. aşamasında. Süper döngüden bahsederken, hiper-bitcoinizasyondan bahsetmenin henüz erken olduğunu, çünkü bunun ancak Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolar olan altını ve ardından 100 trilyon dolar olan emlak piyasasını aştığında mümkün olacağını belirtti.

 Piyasanın S2F modelinin güvenilirliğine yönelik son eleştirilerine rağmen, Plan B, yarattığı modelin hala çok iyi çalıştığını iddia ediyor. S2F modeline yüzde 100 güvenip güvenmediğine dair bir soruya verdiği yanıt, kesin bir evet oldu. Ayrıca Bitcoin fiyatı, arz azaldıkça ve talep arttıkça, S2F modelinin geçerli olmaya devam edeceğini belirtiyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin dolara ulaşacağını tahmin ettiği model olan taban modelinin artık geçerli olmadığını kabul etti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku