featured

Cardano (ADA) CEO’su: Bitcoin (BTC) Yüzde 90 Bu Savaşı Kaybedecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin (BTC)’in Ethereum (ETH) ile mücadelede hayatta kalmasının pek mümkün olmadığına inanıyor.

Bitcoin ilkel hale geldi

Ethereum’un ortak kurucusu ve Blockchain platformu Cardano’nun (ADA) arkasındaki firma olan IOHK’nın CEO’su Hoskinson, AI araştırmacısı Lex Fridman’a Bitcoin (BTC)’in inanılmaz bir birinci nesil ürün olduğunu, ancak diğer, daha yeni kripto para projelerine göre ilkel hale geldiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Bitcoin ile ilgili sorun, çok yavaş olması, geçmişin ana bilgisayar programlaması gibi. Hâlâ hayatta olmasının tek nedeni, onu ayakta tutmak için çok fazla yatırım yapılmış olması.

Ethereum yüzde 90 bu savaşı kazanacak

Hoskinson, Bitcoin’i “rekabetçi” bir sistem haline getirecek temel gelişmeler olduğunu söylüyor. Sisteme bir engel olarak Bitcoin (BTC)’in yavaş ve metodik gelişim sürecine işaret ediyor. IOHK şefi, Cardano’nun birincil rakibi olan Ethereum’un aynı durgunluktan muzdarip olmadığını söylüyor. Hoskinson şunları vurduladı:

Ethereum, Bitcoin’e benzer bir ağ etkisine sahip olduğu bir noktaya geliyor, ancak oradaki topluluk tavır ve bakış açısı olarak tamamen farklı. Gelişmeyi severler. Güncellemeyi severler. Ve bu, işlerin gidişatına bakarsanız, sadece bu iki sistem üzerine, Bitcoin veya Ethereum üzerine bahse girmek zorunda kalsaydım, yüzde 90 Ethereum’un Bitcoin’e karşı savaşı kazanacağını söyleyebilirim. Ama belli ki biz de bu sektördeyiz ve birçok başka insan da burada, yani farklı şeyler oluyor. Bu çok daha karmaşık bir oyun.

Bitcoin savunucuları, teknik ilerleme hızının BTC’yi dış etkilerden koruduğunu ve mütevazi başlangıçlardan küresel ölçekte bir marka adına yükselişini desteklediğini savunuyorlar. Ayrıca, lider kripto para biriminin benzersiz merkeziyetsiz ve güvenlik seviyesinin yanı sıra para politikasına ve 21 milyon tokenlık arz sınırına da işaret ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano (ADA) CEO’su: Bitcoin (BTC) Yüzde 90 Bu Savaşı Kaybedecek!

Yorumlar kapalı.