Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselişe Geçti! Peki, Bu Kez Başaracak mı?

0 27

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 31 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, geçtiğimiz hafta sonu ilk kez 61 bin dolar seviyesini geçti. Şu anda, Bitcoin 1,12 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 61.140 dolar’da konsolide oluyor.

İlginç bir şekilde, BTC için tüm zincir üstü göstergeler, dünyanın en büyük kripto para birimi için daha ileri bir fiyat artışına işaret ediyor. Daha önce bildirdiği gibi, ilk çeyrekte çok sayıda balina Bitcoin toplarken,  borsadaki Bitcoin arzı sürekli  düşüş gösteriyor.

Öte yandan, madenciler, Nisan ayının başından bu yana net madenci pozisyonu olumluya döndüğünden, Bitcoin satın almaya ve elde tutmaya da karar verdiler. Madenciler BTC biriktiriyor ve yeni çıkardıkları BTC’lerinden kar elde etmek yerine Bitcoin madencilik faaliyetlerini nakit olarak finanse ediyorlar. Bu, madencilerin daha fazla BTC fiyat değerlenmesine olan güvenini gösteriyor.

Geçen hafta sonundaki güçlü ralli, borsalarda Bitcoin’in kısa likidasyonlarına da yol açtı. Popüler Stok-Akış modelinin yazarı PlanB, Bitcoin’in gerçekleşen değerinin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Bu, Bitcoin boğa koşusunun mevcut seviyelerden daha ileride devam edeceğini gösteriyor.

Her Şey Yolunda

Son rapora göre, Bitcoin için gelişim faaliyeti dik bir yükselişte. Lightning Network’ta tutulan toplam Bitcoin sayısı, BTC fiyat artışıyla birlikte dik bir yükselişte. Bu, Lightning Network’ün büyümesini daha da ileriye taşıyan yenilikçiler ve  geliştiriciler  tarafından gösterilen tüm çabalar sayesinde maydana geldi.

Öte yandan Glassnode kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft, “harcanan” coin sayısını ölçmek için kullanılan metriği inceledi ve bunun düşüşte olduğunu belirtti. Schultze-Kraft’ın bulguları, BTC’nin zirvesinden çok uzak olduğunu gösteriyor.

Son olarak araştırma firması Santiment, 100 bindan fazla BTC tutan balina sayısında artış olduğunu belirtti. 100 bin veya daha fazla balina adresleri tarafından tutulan Bitcoin arzının yüzdesi, 11 hafta önce yüzde 0.76’dan bugün 11 ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 2.20’ye yükseldi. Bu arada, daha küçük 1000-100 bin BTC tutan  adresleri aynı 11 haftada yüzde 42.4’ten yüzde 39.5’e düştü.

Pekala, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve çok yakında 62 bin doları geçmesi çok olası. Kurumsal katılımla ilgili büyük bir haber ve Bitcoin ETF’nin onaylanması, fiyatının mevcut seviyelerden yüzde 5 daha fazla artmasına yol açabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku