Binance Coin’in (BNB) Piyasa Değeri Artmaya Devam Ederken, Geleneksel Bankaları Geride Bırakıyor!

0 59

Binance Coin (BNB), 2021 yılı içerisinde yüzde 900 artış göstererek, 64 milyar dolarlık piyasa değeri ile Santander, Bank of Montreal ve UBS’nin piyasa değerini geçti.

BNB’de yaşanan bu yükselişin başlıca sebebi olarak, Ethereum ağının sürekli olarak tıkanıklık yaşaması gösteriliyor. Ethereum ağında yaşanan bu yoğunluğa rağmen, Binance Smart Chain (BSC) hızla büyüyen DeFi sektörünün taleplerini karşılamaya devam ediyor.

BNB, 64 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmasıyla, Santander, Montreal Bankası ve UBS dahil olmak üzere geleneksel bankaları geride bıraktı. Bu arada, bazı analistler, Coinbase’in yaklaşmakta olan doğrudan listelemesinin (100 milyar dolarlık değerleme) tahmini değerine ve etkisine, BNB fiyat artışı için bir katalizör olacağına işaret ediyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde ortaya çıkan ortak bir görüşe göre, doğrudan COIN listelemesinin de merkezi borsa kripto para varlıklarına değer kattığı yönünde. Analistler ayrıca Kraken ve Gemini gibi diğer ABD merkezli düzenlenmiş borsaların büyük olasılıkla Coinbase’in yolunu izleyeceğini ve bir hisse senedi teklifi yoluyla fon toplamaya çalışacağını düşünüyor.

Periyodik olarak Binance, borsanın genel ticaret hacmine bağlı olarak dolaşımda olmayan bazı BNB tokenlerini yakıyor. Yatırımcılar, yok edilen bu tokenlerin hiçbir zaman dolaşımdaki arzlara girmediğini anladıkça, bu stratejinin etkinliğide zamanla yok oldu.

Binance Smart Chain, madencilere olan ihtiyacı veya pahalı işlem ücretlerini ortadan kaldıran bir Proof of Stake algoritması kullanır. Platform, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğunu koruyor ve benzer bir token ve akıllı sözleşme yapısına sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku