Bitcoin (BTC) Yeni Rekor Seviyelere Ulaşırken Önde Gelen Yöneticiler Bloomberg e ve Forbes a Yeni Açıklamarda Bulundu

0 0

16 Aralıkta 20 bin dolara ardından 20 Aralıkta 24 bin dolara yükselen Bitcoin kâr amacı güden yatırımcılar piyasaya girmeden önce dün 28.22192 dolara ulaştı.

Bu ay kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirilen Bitcoin fiyatındaki artışlarla çok heyecanlı geçiyor ve kurumsal ilgi bu rallide kesinlikle önemli bir rol oynamaya devam edecek. Aynı zamanda Noelden sonraki hafta sonundaki artışa neden olan faktörün kurumsal değil perakende yatırımcılar olduğu düşünülüyor. 

Mine Digital araştırma ve ticaret başkanı Thomas Kuhn ekonomi dergisi Forbesa: “Geleneksel fiat para birimlerinin ve piyasanın can çekiştiği bu zor günlerde kripto para piyasasındaki hareketin olağanüstü olduğunu Bitcoinin her geçen gün dünyayı hayretler içinde bıraktığını ve insanlara alternatif bir yatırım ve heyecan sunduğunu.” söyledi.

Bitcoin tutkunu ve Crypto Finance Group Yönetim Kurulu üyesi Marc Bernegger de aynı fikirde. Forbesa verdiği röpörtajda “Noel sırasında Bitcoinin muazzam fiyat artışı esas olarak perakende tüccarlar tarafından yönlendiriliyor çünkü geleneksel piyasalar kapalı. dedi.

Bilgisayarlı ticaret çağında eylemlerin bir kısmının perakende ve kurumsal yatırımcılardan gelmiş olabileceği kesinlikle düşünülebilir ancak 48 saatten kısa bir süre içinde yaklaşık 3 bin dolarlık bir fiyat artışı spekülatif bir yükselişe işaret ediyor.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus da Bitcoinin enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılmasıdır. ABD Federal Rezervi ve diğer ülkeler teşvik paketleri için para basıyor. Coindeskin belirttiği gibi “bu eylemler çoğu kişi tarafından enflasyon için potansiyel katalizör olarak görülüyor ve ABD doları için kötü bir gelecek hazırlıyor sonuç olarak her iki durum da BTC için olumlu olabilir.”

Biden Yönetimi ve düzenlemeler

İnsanların Bitcoine akın etmelerinin ve fiyatını yükseltmelerinin nedenleri ne olursa olsun devam eden BTC büyümesinin düzenleyiciler tarafından daha fazla incelemeye maruz kalması muhtemeldir. Bloomberg bugün kripto para biriminin diğer bankaların ve aracıların kayıtları tutmasını ve belirli işlemler için müşteri kimliklerini doğrulamak için raporlar sunmasını gerektiren bir hazine teklifi ve gelen Biden yönetiminin piyasa için ne anlama gelebileceğine dair endişeler de dahil olmak üzere çeşitli risklerle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Dijital varlık yöneticisi CoinSharesin baş strateji sorumlusu Meltem Demirors Bloomberge “Genel olarak Demokratlarla ile zorluk yaşadığımızı düşünüyorum çünkü daha fazla düzenleme daha fazla gözetimi tercih ediyorlar” dedi. Demirors “işlerin gidişatından biraz endişe duyuyorum özellikle kripto para piyasasına karşı açılan davalar ve internet mahremiyetindeki erozyon konusu beni tedirgin ediyor” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku