Bitcoin (BTC) 28.000 Dolar Seviyesini Geçti!

0 2

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz gün başlattığı rallisine devam ederek 28 bin dolar seviyesini de aşmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre 525 milyar dolar piyasa değerine ve 28.242 dolar tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoinde uzmanların görüşüne göre kısa süre içerisinde 30.000 dolar seviyesini göreceğiz.

Tüm bunlarla birlikte Bitcoinin piyasa hakimiyeti de yüzde 70 seviyesini aşmayı başardı.

Yaşanan Bu Ralli Ne Kadar Süre Devam Edecek?

Hepimizin bildiği üzere son 6 ay içerisinde MicroStrategy Ruffler ve MassMutual gibi birçok kurumsal firma yatırımlarını Bitcoine yöneltmeyi tercih etti. Bunun en büyük sebebi olarak ise içinde bulunduğumuz pandemi dönemin etkilerini azaltmak isteyen ABD Federal Rezervin sürekli olarak dolar basması ve bunun enflasyona olan etkilerinden kaçmak isteyen şirketlerin güvenli liman olarak görülen Bitcoine yönelmek istemesinden kaynaklanıyor.

Günümüzde Fibonacci seviyeleri piyasanın direnç ve destek seviyeleri gibi metrikler oldukça önem taşıyor. Bununla birlikte Bitcoini daha önce hiç bu kadar yüksek seviyelerde görmediğimiz için bazı metrikler şu süreçte anlamsız kalamıyor. Ancak birçok popüler analiste göre Bitcoinin yükselişi devam edecek. Sadece daha sağlıklı bir büyüme için lider kripto parada kısa vadeli bir geri çekilme yaşanabilir.

Bitcoin neredeyse düz bir çizgi üzerinde yükseliyor bu da dijital altın için olumsuz etkilere sebep olabilir. Dahası birçok trader aynı etkiyi Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi güçlü altcoinlerde de bekliyor. Her iki kripto para da bir yükseliş trendinde olmasına rağmen BTC gibi iyi performans gösteriyor diyemeyiz. Bu noktada yatırımcıların BTCde kalıp kalmayacağı büyük altcoinler için etkileyici unsur olacaktır.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 28.237 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku