MicroStrategy CEO’su Bitcoin (BTC) ve Altın Karşılaştırması Yaptı

0 21

MicroStrategy tarafından Bitcoin (BTC) alımının gerçekleştirilmesi, lider kripto paranın mevcut yükselişini tetikleyen başlıca faktörler arasında yer alıyor. MicroStrategy, Tesla gibi kurumsal yatırımcıların BTC alımı, hem perakende hem de başka kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına olan ilgisini artırdı.

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Bitcoin’in altına kıyasla çok daha mantıklı bir yatırım olduğunu dile getirdi. Ünlü CEO tarafından yapılan paylaşıma göre, geçtiğimiz 1 ay içerisinde 1 dolarlık altın alan bir yatırımcı şimdi 0.97 dolar değerinde altına sahipken, 1 dolar değerinde BTC alan bir yatırımcı ise 1.17 dolara sahip. Benzer şekilde 5 yıl önce 1 dolarlık altın yatırımı yapan bir yatırımcı şu anda 1.25 dolar değerinde altına sahipken, aynı zamanda BTC alan yatırımcı ise 139.28 dolar değerinde BTC sahibi.

Saylor tarafından yapılan bu paylaşım MicroStrategy’nin Bitcoin’e olan ilgisinin devam edeceği yönünde yorumlandı. Güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak daha çok kişi ve kurum tarafından benimsenen Bitcoin’e olan ilginin artması ile birlikte, ilerleyen yıllarda Bitcoin’i çok daha yüksek seviyelerde görmemiz oldukça muhtemel.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 58.815 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku