Bitcoin (BTC) ve Ethereum da (ETH) Yaşanan Düzeltmenin Ardından Sırada Ne Var?

0 0

Kripto piyasası yatırımcıları Bitcoin ve altcoinlerin 30 bin doları aştıktan sonra düzelme görmesini bekliyordu ancak aslında kar alma 40 bin dolar seviyesinden sonra başladı. Yılın başından bu yana yaşanan yüzde 46 artış kısa vadeli hedefleri olan piyasa katılımcıları tarafından büyük bir kâr elde etme talebi yarattı.

50 Bin Dolar Seviyesini Test Etme Olasılığı

Haftanın başındaki düzeltme önceki haftanın dinamiklerinin bir tekrarı olabilir: Derin ve hızlı kar alma ve ardından toparlanalra daha da güçlenme. Şu anda yaşanan düşüşün ardından alımların güçlendiğine tanık oluyoruz. Geçen haftanın dinamiklerinin tekrarı yakın gelecekte 50 bin dolarlık başarılı bir test olasılığını ortaya çıkarıyor.

Bitcoin ve büyük kripto para birimleri için Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 2 aydan uzun süredir “aşırı açgözlülük” modunda ve şu anda “90” işaretine sadece 4 puanlık hafif bir düşüş gösteriyor. RSI endeksi ise aşırı alım alanından hızlı bir düşüş göstererek büyümenin ardından piyasanın hızlı soğumasına işaret etti. Bu Pazartesi ve bir hafta önceki düzeltmenin iyimser alıcılar arasında FOMOyu artırması muhtemel.

Yaklaşık 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değeri geçmişte Bitcoin için 20 bin dolarda olduğu gibi kripto piyasası için bir tür psikolojik direnç seviyesi haline geldi. Piyasa muhtemelen bir süre 1 trilyon dolar civarında seyredecek ancak geleneksel pazarla karşılaştırıldığında bunların çok küçük değerler olduğu ve daha etkileyici bir büyüme potansiyeli olduğu aşikar.

Bitcoinin Salı günü nasıl kapanacağı oldukça önemli. BTC bugün 37 bin doların üzerine çıkarsa çalkantılı ve uzun süreli bir ralli için yeteneğini bir kez daha kanıtlayacaktır.

Ethereremdaki Düzeltme Ne Anlama Geliyor?

Altcoinler çoğunlukla tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Şubat ayına yaklaştıkça Ethereum CME vadeli işlemlerinin lansmanını beklerken fiyatın yükseldiğini görebiliriz. Projenin 2.0 sürümüne geçişi de destekleyici bir faktör olarak görülebilir. Ethereum (ETH) zaten tarihsel bir yükseliş trendinde ancak şu ana kadar bu seviyeyi geçemedi. Bununla birlikte mevcut seviyelerdeki düzeltme de oldukça ılımlı kabul edilmektedir.

 İlginç bir şekilde son fiyat düzeltmesi balinalara daha fazla birikme şansı verdi.10 binden fazla ETH coine sahip toplam Ethereum Adresi sayısı zincir üzerindeki veri sağlayıcısı Santimente göre son iki haftada yaklaşık yüzde 5 arttı.

Başka bir veri son düzeltmeye rağmen ETH uzun pozisyonlara sahip boğaların hala kısa pozisyonları alt ettiğini gösteriyor. BitMex kripto borsasındaki sözleşme fonlama oranları hala uzun vadelere doğru aşırı büyütülüyor. Ethereum dün yaşadığı yüzde 15lik düzeltmeden sonra bugün 1100 dolarlık kritik seviyesinin üzerinde tutunmay başardı. Analistler rallinin devam edeceğine inanıyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku