Bitcoin (BTC) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

0 19

Bitcoin (BTC), 13 Mart tarihinde ilk kez 61.500 dolar seviyesine yükseldiğinden beri, o seviyede yer alan direnç alanının üzerine çıkmaya çalışıyordu. 14 Nisan tarihi itibari ile lider kripto para birimi 64.854 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi.

Bitcoin için teknik göstergeler de yükseliş eğilimi gösteriyor ve lider kripto paranın yukarı yönlü hareketinin devamını destekliyorlar. MACD yukarı yönlü bir ters sinyal verirken, hem RSI hem de Stokastik osilatör 70 seviyesinin üzerine çok yakın. Teknik göstergelerden gelen işaretler nedeniyle Bitcoin’in aşağıdaki grafikte yer alan seviyelere gelmesi bekleniyor.

Kısa Vadede Bitcoin

Bitcoin için iki saatlik grafiğe bakıldığında, yükselen bir direnç çizgisinden net bir kırılma görülebiliyor. Yaşanan bu kırılma ile birlikte Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Hem MACD hem de RSI göstergeleri düşüş eğilimi şeklinde herhangi bir zayıflık belirtisi göstermiyor. Aşırı alım bölgesine yakın olan Bitcoin’de önemli artışlar görülmeye devam edebilir.

Sonuç olarak Bitcoin’in 68.724 dolar seviyesinde yer alan direnç bölgesine doğru etmesi oldukça muhtemel görülüyor. Uzun vadede ise Bitcoin için 83.000 dolar ve 90.000 dolar seviyeleri olası senaryolar arasında yer alıyor.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 63.884 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku