Bitcoin (BTC) Ne Zaman 65.000 Dolar Seviyesini Aşacak? Forbes Analisti Yanıtladı!

0 73

Bitcoin (BTC) fiyatı, dün 58 bin ila 60 bin dolar arasındaki uzun konsolidasyon aşamasından çıkarak 61.276 dolar’a ulaştı. Fonlama oranları hızla yükselmeye başladıkça, fiyat an itibariyle 59.666 dolar’a düştü.

Vadeli işlem piyasasında, bir Bitcoin sözleşmende long pozisyon almak daha maliyetli hale geldiğinden, yükselen fonlama oranları olumlu ve yükseliş olarak kabul edilir. Bitcoin Vadeli İşlemleri şu anda haftalık sözleşmeler için yüzde 95 yıllık primle işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı, 17 Mart’ta 61.683 dolarlık yeni ATH’sine ulaştığından beri konsolidasyon aşamasında ve bu boğa sezonunda, lider iyi kripto para birimi 4 haftalık konsolidasyondan sonra, önceki ATH’sini yeniden test etmeye çalışıyor.

Bitcoin, Yeni ATH’ye Ne Zaman Ulaşacak?

Yükselen mevcut fonlama oranı, Bitcoin boğa koşusunun bir sonraki ayağına başlamadan önce küçük bir fiyat geri çekilmesine yol açabilir. Zincir üstü ölçümler, periyodik borsa çıkışları ve borsalarda azalan Bitcoin arzıyla  lider kripto para birimi için hala oldukça güçlü görünüyor. Bu boğa sezonunda, Bitcoin, her ay yeni bir ATH kaydetti ve ardından 3-4 haftalık bir konsolidasyon aşaması izledi. Konsolidasyon aşaması her yeni ATH ile uzadı. Forbes analisti ve yatırımcı Joseph Young şunları söyledi:

”Bitcoin fonlama oranları hızla yükseliyor. Bu, vadeli işlemler piyasasında BTC’de uzun pozisyon almanın çok pahalı olduğu anlamına gelir. BTC, haftalık sözleşmeler için yüzde 95 yıllık primlidir.Piyasalar yükseliş gösteriyor ancak ben kişisel olarak haftalık açılışta küçük bir düşüş bekliyorum ki bu sağlıklı bir düzeltme olacak”

”Ocak ve Şubat aylarında, ATH ilk haftada geldi ve ardından 3 haftalık konsolidasyon izledi, ancak Mart ayında ATH üçüncü haftada geldi ve ardından 4 haftalık konsolidasyon izledi, böylece Nisan’daki yeni ATH, önceki fiyat modeline baktığımızda, gelecek hafta gelebilir ve fiyat 65 bin dolar seviyesini aşabilir”

Talep ve benimseme oranı Nisan ayında artmaya devam etti ve iki yeni Bitcoin ETF teklifi geldi. Goldman Sachs, Bitcoin’in beklenenden çok daha hızlı bir şekilde altının yerini aldığını tahmin ederken, kurumlar ve finans devleri lider kripto para birimine doğru yönelmeye devam ettile. Çinli bir firma olan Meitu, Bitcoin’de 10 milyon dolar değerinde ek Bitcoin satın aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku