Bitcoin (BTC) Fiyatı Durgun Seyrederken Geçen Haftaki Gibi Çılgın Bir Hafta Sonu Olacak mı? 

0 0

Çoğu düşük değerli altcoinler devasa ralliler yaşarken piyasa değeri daha büyük olan altcoinler ve Bitcoin heyecanlı boğa koşusundan  sonra sakinleştiler.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi ve çılgınca değişken bir günün ardından Bitcoin hafifçe geri çekildi ve 40 bin dolarlık fiyat işaretinin etrafında bir durgunluk yaşıyor. Önde gelen altcoinlerin çoğu da biraz ivme kaybetti ancak piyasa değeri bakımından alt sıralardaki altcoinler son 24 saat içinde fırladı.

Bitcoin Boğa Koşusuna Devam Etmek İçin Bu Direnç Seviyesini Aşmalı

Geçtiğimiz birkaç gün lider kripto para birimi için oldukça kazançlı geçti. Pazartesi günü kısa bir süre 28 bin doların altına düştükten sonra BTC yükselişe geçti. 30 bin dolarlık seviyeye kısa sürede ulaştı ve yeni rekorlara doğru tırmandı.

Rekorların en sonuncusu dün geldi. BTC başka bir kilometre taşı olan 40 bin doları da geride bıraktı ve 42 bin dolara doğru ilerlemeye devam etti. Bu varlığın tüm zamanların en yüksek değeri oldu. Bu artış Bitcoinin Pazartesi günkü düşüşünden bu yana sadece beş günde 14 bin dolardan fazla yükseldiği anlamına geliyor.

Ancak ayılar bu noktada devreye girdi ve BTCyi yaklaşık 38.800 dolara (Bitstampta) düşürdü. Bununla birlikte lider kripto para birimi bazı kayıpları telafi etti ve şu anda 40.100 dolar civarında işlem görüyor.

Teknik göstergeler başka bir geri çekilme durumunda BTCnin güvenebileceği en önemli destek seviyelerinin 38 bin dolar 37.150 dolar ve 36 bin dolar olduğunu gösteriyor.

Alternatif olarak Bitcoin çılgın boğa koşusuna devam etmek ve 43.445 dolar ve 45 bin dolardan sonraki engellere yönelmek için 42 bin dolarlık direnç seviyesini aşmak zorunda.

Bununla birlikte bundan önceki iki hafta sonunun özellikle hareketli olduğunu ve Bitcoinin daha sonra büyük dalgalanmaların ortasında doldurulan ciddi CME boşlukları yarattığını belirtmek de ilginçtir.

 Altcoinlerde Neler Oluyor?

Geçtiğimiz birkaç gün önemli çift haneli fiyat hareketleri ile altcoinler için de oldukça değişken geçti. En son kazanımlardan sonra piyasa değeri daha büyük olan çoğu altcoin son 24 saatte sakinleşti.

Ethereum Ripple Bitcoin Cash ve Chainlink esasen dün ile aynı seviyelerde konumlandırıldı. ETH 1.227 dolar civarında işlem görüyor BCH 455 dolar XRP 0.32 dolar ve Link 16 dolar civarında işlem görüyor.

Binance Coin yüzde 2 ve Polkadot yüzde 3 kayıplar ile ilk ondan en çok değer kybedenler oldu Litecoin ise yüzde 3 artışla ile 171 dolara yükseldi.

 Bununla birlikte piyasa değeri daha düşük altcoinlerde ise durum farklı. 

IOST yüzde 75lik bir artışla çift haneli fiyat artış kulübüne liderlik ediyor. Avalanche (yüzde  45) Solana (yüzde 38) BitTorrent (yüzde 30) Yearn Finance (yüzde 27) Band Protocol (yüzde 26) IOTA (yüzde 24) Hedera Hashgraph (yüzde 22) SushiSwap (yüzde 22) ) ve NEAR Protocol (yüzde 16) değer kazanan altcoinler arasında.

Toplam piyasa değeri dünün en yüksek seviyesi olan 11 trilyon dolardan hafif bir düşüş göstermiş olsa da hala 1 trilyon dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku