Bitcoin (BTC) Kervanına Bir Şirket Daha Katıldı

0 44

Bitcoin (BTC) kurumsal yatırımcıları çekmeye devam ediyor. BTC, dünya çapında birçok şirketin dikkatini çekmeyi başardı. Kanada merkezli bir firma olan Thornton Place Condominium Corporation,  BTC’ye 25 bin dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Resmi açıklamaya göre şirket, toplam 0.4 Bitcoin satın aldı. Thornton Place, Bitcoin’e fiziksel olarak yatırım yapan ilk Kanadalı emlak şirketi oldu.

Regina merkezli şirket, satın alma işlemi için kripto para platformu Kraken ile ortaklık kurdu. Thornton Place, şirketin önümüzdeki aylarda Bitcoin birikimini artırmayı planladığını belirtti. Şirket şu açıklamayı paylaştı:

“Yönetim Kurulumuz, genel rezerv fonunun yaklaşık yüzde 5’i ve Bitcoin’e yapılan aylık işletme fonu katkılarının yüzde 6’sı kadar küçük bir yatırımın, Thornton Place’in uzun vadeli hedeflerini tehlikeye atmadan yüksek performanslı bir varlık sınıfına sınırlı olarak yatırım yapmasına izin vereceğini belirledi.”

Şirket, bir saklama hizmeti seçmek yerine, satın alınan Bitcoin’in doğrudan fiziksel gözetimini üstlendi.

Kanada Kripto Para Piyasası

Kanada’da kripto para piyasası büyüyor. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından Bitcoin ETF’nin onaylanması ses getirmişti. Ek olarak, Kanadalı düzenleyici, Evolve Funds Group’un ülkede bir Bitcoin ETF başlatmak için yaptığı başvuruyu onayladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri son zamanlarda Kanada’nın GSYİH’sını geçti.

Thorton Place şunları ekledi: “Bitcoin’i bir değer deposu olarak görüyoruz. Yatırımın kapsamını ve performansını genel kurumsal finansman ile ilgili olarak uygun şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu yatırımı yaparken, bir gün mülk sahiplerinden kat mülkiyeti katkı paylarının kaldırılmasına ve Thornton Place Condominium’ın tamamen kendi kendine yeten, değerli ve aranan gayrimenkul haline gelmesine neden olabilecek ilk adımları attığımıza inanıyoruz, ”Thornton Yer eklendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku