Bitcoin (BTC) Kervanına Bir Şirket Daha Katıldı

0 76

Yeni Zelanda merkezli yatırım fonu KiwiSaver Growth Fund’ın toplam yatırımının yaklaşık yüzde 5’ini Bitcoin’e (BTC) ayırdığı bildirildi. NZ Funds Baş Yatırım Sorumlusu James Grigor, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla KiwiSaver programında yer alacağını söyledi.

Yeni Zelanda haber ajansı Stuff tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırım şirketi ilk kez 2020’nin Ekim ayında lider kripto para birimi 10 bin dolar civarında işlem görürken satın aldı.
Bitcoin, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61 bin dolar’a ulaşmayı başardı. An itibariyle, dijital para birimi 53.890 dolar civarında işlem görüyor, bu da KiwiSaver fonunun zaten BTC varlıkları üzerinde önemli kazançlar kaydettiği anlamına geliyor.

Grigor şunları söyledi: “Altına yatırım yapmaktan memnunsanız ve Bitcoin’in riskli ve oynak bir varlık olduğunu düşünüyorsanız haklısınız. Ama, Bitcoin’deki dalgalanmanın azalması için biraz daha zamana ihtiyaç var. O yüzden şu anda yapılacak bir yatırımı büyük bir fırsat olarak görüyorum. KiwiSaver’ımız çoğunlukta geleneksel varlık sınıfları, tahvilleriniz ve hisselerinizden oluşur ve her zaman insanlara alabilecekleri en iyi emekliliği vermeye çalışır.”

Bitcoin ve Altın

Grigor, Bitcoin’i altınla karşılaştırdı ve BTC’yi bir emtia ve iyi bir değer deposu olarak nitelendirdi. Dijital para biriminin altın gibi birçok özelliğe sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Amerikalı Hedge Fund Yöneticisi ve Bridgewater’ın kurucusu olan Ray Dalio, Aralık 2020’de dünyanın en büyük kripto para biriminin son 10 yılda büyük bir yol kat ettiğini ve BTC’nin altına benzer bir işlevi olduğunu söyledi.

Bitcoin her geçen gün büyümeye devam ediyor. Finans devi Fidelity, bu haftanın başlarında şirketin bir Bitcoin ETF’si başlatmayı planladığını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku