Bitcoin (BTC) İşlem Hacmi Son 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

42

Arcane Research’ün yayınladığı  rapora göre Bitcoin (BTC) işlem hacmi 2020’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

 Bitcoin işlem hacminin düşmesi ne anlama geliyor?

Arcane Research raporuna göre, Bitcoin işlem hacmi bu hafta sonu yeni bir günlük düşük seviye gördü. Gösterge bir hafta önce zaten düşük seviyelerde, ancak borsalardaki aktivite şimdi daha da düştü. Aşağıda, BTC günlük işlem hacminin geçen yılın Haziran ayından bu yana nasıl değiştiğini gösteren grafiği görebilirsiniz.

Grafikten de anlaşılacağı gibi, 7 günlük ortalama BTC günlük işlem hacmi, yaklaşık 2,2 milyar dolar ile yıl için yeni bir düşük seviyeye düştü. Grafiğin dikkate değer bir özelliği, göstergenin şu anki değerinin 14 Aralık 2020’deki ile aynı olması. 2021 boğa koşusu, Bitcoin’in 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kırdığı bu tarihten kısa bir süre sonra başladı. BTC piyasası oynaklığı, muhtemelen kripto para biriminin fiyatındaki durgunluğun neden olduğu 2021 yılında şimdiye kadarki en düşük seviyeye indi. Bu arada, 2020 yazında en iyi Bitcoin spot borsalarında düşük aktivite ve düşük piyasa oynaklığı görüldü. Bu yaz da benzer bir gelişme olabilir.

BTC fiyatı için farklı tahminler yapılıyor!

An itibariyle, Bitcoin fiyatı son 7 günde yaklaşık yüzde 3 düşüşle 32.431 bin dolar civarında işlem görüyor. Geçen ay ile mukayese edildiğinde, lider kripto para biriminin değeri yüzde 12’den fazla düşmüş gibi görünüyor. Aşağıda son 6 aydaki Bitcoin fiyatındaki eğilimi gösteren grafiği görebilirsiniz:

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Bitcoin piyasası bir aralığa bağlı bir ortamda sıkıştı ve bu nedenle kripto fiyatı neredeyse hiç hareket etmedi. Bir kez 30 bin dolarlık destek çizgisinin altına düştü, ancak hızla tekrar 35 bin dolarlık direnç seviyesine geri pompalandı. Durum böyleyken, Mayıs ayında BTC’nin uğradığı yüzde 50’lik çöküş nedeniyle 2021 yılı için yatırım getirisi neredeyse yok oldu. Bitcoin’in bu 30 bin ila 35 bin dolarlık durgunluk bölgesinden ne zaman kurtulabileceği ve hangi yöne gideceği belli değil. 35 bin dolarlık direnç seviyesinin kırılması zor görünüyor. Bazı uzmanlara göre, 30 bin dolarlık destek seviyesi dirence dönüşürse, fiyatın 17 bin dolara kadar düşeceği kısa vadeli bir ayı piyasası olabilir. Bununla birlikte, uzun vadede, yine de çok iyi bir yükseliş eğilimi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Newsbtc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku