Bitcoin (BTC) Havacılık Sektöründe Emin Adımlarla İlerliyor!

0 67

Venezuela’nın önde gelen havacılık akademilerinden  biri olan Caracas Air, CEO Oliver Laufer tarafından yapılan bir Twitter açıklamasına göre Bitcoin’i (BTC) ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı .

Ayrıca, Bitcoin ile ödeme yöntemini tercih edenler okula kayıtta indirim kazanacaklar.

Miami’de yüksek eğitimini tamamlayan Laufer, 2015 yılında kardeşiyle birlikte Caracas Air’i  kurdu. Havacılağa meraklı olan kardeşler, 12 yıl önce, bir Cessna 172 Skyhawk uçağı satın almak ve bir uçuş okulu açmak için için ellerindeki her şeyi sattılar..

Şu anda, Caracas Air’in yaklaşık 900 öğrencisi var ve Latin Amerika’da en hızlı büyüyen havacılık akademilerinden biri haline geliyor.

Kripto Paralar Venezuelalılar İçin Umut Oldu 

Hiper enflasyonla boğuşan Venezuela, kripto para biriminin ilk günlerinden beri, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda ön saflarda yer alıyor.

Chainalysis tarafından sağlanan verilere göre, ülke, eşler arası işlem açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. ( ABD ve Rusya’dan sonra 3’üncü ülke konumunda)

Bitcoin dışında, Dash gibi diğer kripto para birimleri de sosyalist ülkede giderek yaygın hale geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku