Bitcoin’in (BTC) Fiyatının Bu Seviyeye Ulaşması Satoshi Nakamoto’yu Dünyanın En Zengin Kişisi Yapacak

0 93

Bitcoin (BTC) fiyatının 180.000 doları aşmasıyla, lider kripto para biriminin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun dünyanın en zengin kişisi olacağı tahmin ediliyor.

Mart 2021 itibarıyla Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 181,6 milyar dolarlık net serveti ile düyanın en zengin kişidir. Tesla’nın CEO’su Elon Musk ise 163,7 milyar dolarla yakın serveti ile dünyanın en zengin ikinci kişisi.

Bitcoin’in Ortaya Çıkışı

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Ekim 2008’de halka açık bir MIT lisansı altında Bitcoin teknik belgesini yayınladı. 3 Ocak 2009’da Bitcoin’in “genesis bloku” olarak bilinen ilk bloku çıkarıldı. Bu gelişme, kripto para birimi ve Blockchain hareketini başlatan Bitcoin ağının lansmanını temsil ediyor.

Kesin rakamlar belirsiz olsa da, Ocak-Temmuz 2009 arasında Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’nin üzerinde Bitcoin madenciliği yaptığı tahmin ediliyor. Bu, şu anki Bitcoin fiyatlarla Satoshi Nakamoto’nun servetinin yaklaşık 54 milyar dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. Başka bir deyişle, Bitcoin’in fiyatı 182.000 dolara ulaşırsa Satoshi Nakamoto’nun servetinin net değerini yaklaşık 182 milyar dolara çıkacak. Güncel verilerle Bezos’un net servetinden daha yüksek.

2010 yılında, önde gelen kripto para araştırmacısı olan Sergio Demian Lerner, Satoshi Nakamoto’nun BTC varlıklarını tahmin eden bir araştırma makalesi yayınladı. Satoshi’nin çıkardığı ilk blokları analiz eden Lerner, 1 milyon BTC’nin muhtemelen Satoshi’ye ait olduğunu, “Gördüğüm kadarıyla, Satoshi’nin servetinin şu anki döviz kuru üzerinden 1 milyon Bitcoin veya 100 milyon dolar civarında olduğunu tahmin ediyorum” demişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku