Ünlü Ekonomist Uyardı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyeleri Görecek!

76

20 Temmuz Salı günü, 30 bin  doların altına düştükten sonra, Bitcoin (BTC) bir kez daha kritik desteğini alarak toparlanmaya başladı. An itibariyle, BTC fiyatı yüzde 3,59 artarak 30.767 dolardan işlem görüyor ve 575 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin 17 bin dolar seviyesine düşecek!

Lider kripto para birimi son birkaç haftadır oldukça oynak bir performans gösteriyor ve bu nedenle bu noktada yeni bir giriş yapmamak mantıklı bir davranış. Bazı traderlar, aşağı yönde sürekli olarak önemli destek seviyelerini kırdığı için Bitcoin için daha fazla düşüş bekliyor. CNBC’nin Trading Nation adlı programında konuşan New Street Advisors’ın kurucusu ve ekonomist Delano Saporu şunları söyledi:

Bence muhtemelen daha fazla düşüş yaşayacağız. Belki de 22 bin ila 17 bin dolar aralığına doğru gideceğiz. Ancak, oradan sonra, tekrar yükseleceğini düşünüyorum.

Saporu muhtemelen kısa vadede kritik bir düşüş bekliyor ve bugün tam olarak gördüğümüz şey bu. Kısa vadede düşüş eğiliminde olmasına rağmen, Soparu uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için parlak bir gelecek öngörüyor. Analist şunları ekledi:

Fiyatın gerçekten zirvede olduğu zaman spekülasyon yapan ve o zaman atlayan birçok insan gerçekten hızlı bir kar arıyordu, o zaman yanılıyordu

BTC hızlı bir şekilde toparlanacak

CNBC’nin aynı röportajındada Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton biraz farklı bir görüş paylaştı. Stockton, dünkü 30 bin doların altındaki düşüşün konsolidasyon aşamasının dibi olduğuna inanıyor. Bitcoin’in artık “boğa döngüsü için olgun” olduğunu da ekliyor.  Bir sıçrama, önemli destek seviyeleri altında yanlış bir kopuşun simgesidir. Bununla birlikte, piyasa “bu zayıf bitcoin sahiplerini sarstığında” fiyat hızla geri sıçrar.

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Fiyatı Hafta Sonu Bu Seviyeden İşlem Görebilir!
 

Stockton’a göre, Bitcoin bu hafta toparlanırsa, bu satışların geçici olduğu anlamına gelir. Ayrıca, uzun vadeli eğilimin bozulmadan kaldığı 27 bin dolarlık ikincil bir destek seviyesine işaret etti. Yukarı yönlü, 50 günlük hareketli ortalamanın yani 34.500 doların üzerinde güçlü bir kırılma, konsolidasyon aşamasının dibe vurduğu anlamına gelir. Bitcoin düşüş trendine devam ederken, kurumsal yatırımcılar her düşüşte alım yapıyor. Pazartesi günü, Cathie Wood’s Ark Invest, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 300 bin hissesini satın aldı. Son çeyrekte, Rothschild kedisine 100 bin GBTC hissesi ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku