Bitcoin Boğalarının Sevinci Kursaklarında Kaldı: Amazon Son Noktayı Koydu!

72

E-ticaret devi Amazon, yakında Bitcoin (BTC) ödemelerini destekleyeceklerine dair söylentileri reddetmesine rağmen, Amazon sözcüsü firmanın hala kripto para sektörüyle ilgilendiğini söyledi.

Amazon söylentilere açıklık getirdi!

Kripto para piyasasını heyecanlandıran ve BTC fiyatında yükselişe neden olan Amazon, şu anda BTC için bir planı olmadığını öne sürerek, Bitcoin ödemelerini desteklemeye hazır olabileceği yönündeki son spekülasyonları yalanladı. Firmadan bir sözcüye atıfta bulunan 27 Temmuz tarihli bir Reuters raporuna göre, Amazon kripto para endüstrisiyle ilgilenmeye devam ediyor ancak henüz ödemeler için kripto para birmlerini dahil etmek gibi bir planı yok.  Şirket sözcüsü şunları söyledi:

Sektöre olan ilgimize rağmen, Bitcoin ödemelerini başlatacağımıza dair  ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil. Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için kripto paraların sistemimizde nasıl işleyeceğini keşfetmeye odaklanmaya devam ediyoruz.

22 Temmuz’da Amazon, kripto para birimi ve Blockchain uzmanı arayan bir iş ilanı yayınladı. Dört gün sonra, Londra’daki City A.M. Gazete, Amazon’un Bitcoin ödemelerini desteklemeye ve yerel bir token başlatmaya “kesinlikle” hazırlandığını iddia eden bir “içeriden” çarpıcı bir haber yayınladı. Amazon’un sözde kripto planları sektörde büyük heyecan yarattı.

Bitcoin fiyatı düşmeye başladı!

Çinli kripto para medya kuruluşu Wu Blockchain, Amazon planlarını Pazartesi günkü yükselen piyasa hareketine bağladı ve bu sırada Bitcoin, 110 milyon dolardan fazla tasfiyeye neden olan şiddetli bir sıkışıklığın ortasında üç saatten az bir sürede yaklaşık yüzde15 kazandı. 26 Temmuz’da paylaştığı bir tweette Wu şunları söyledi:

Bitcoin bir saat içinde yüzde 12 artarak, piyasadaki ralliye öncülük etti. Amazon haberleri Çin’de de yayılmaya başladı ve bu söylentiden sonra Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığı aşikar.

Amazon’un Bitcoin (BTC)’idesteklemeye yönelik söylenti planlarını reddetmesiyle, BTC fiyatları geri çekilmeye başladı. CoinGecko’ya göre, an itibariyle BTC son 24 saat içinde yüzde 4,4 düşüşle 37.118 dolardan işlem görüyordu. 23 Temmuz’da Kriptoarena, Amazon‘un BTC’yi ödeme seçeneği olarak kabul edeceğini bildirmişti. Ancak, Amazon’un iş ilanı şirketin hala bu sektörle ilgilendiğinin somut bir kanıtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku