featured

Bitcoin ( BTC ) fiyat analizi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg analisti Mike McGlone Bitcoinin volatilitesindeki düşüşün birçok yatırımcı tarafından kullanılan popüler bir teknik analiz göstergesi olan Bollinger Bantlarının sıkılaştırılmasıyla sonuçlandığını söyledi. McGlone CoinMarketCapte en üst sırada yer alan kripto para biriminin 6.500 dolarlık desteğin üzerinde kalması durumunda 13.000 dolara yükselmesini bekliyor.

BTC / USD

Son birkaç gündür 10.000 ve 10.500 dolarlık bölgenin üzerine geçiş yapamayan Bitcoin kısa vadeli boğaların kar rezervasyonuna tanık oluyor. 27 Haziranda fiyat trend çizgisinin altına düşerek kritik desteği 8.91004 dolarda bulunuyor.

BTC / USD günlük grafik                                                                                                                                                          BTC / USD günlük grafik

10 günlük üssel hareketli ortalama olan 9277 dolar seviyelerinden düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede yer alarak ayıların kısa vadede avantajlı olmasına neden oldu. Ancak orta vadeli 50 günlük basit hareketli ortalama olan 9.399 dolarda sabit olduğu için konsolidasyona işaret ediyor. 

Ayıların 27 Haziranda 8.91004 doların altındaki düşüşte aktif olamamaları daha düşük seviyelerde satıcıların eksik olduğunu gösteriyor.

Mevcut durum itibariyle iyileşme aşamasına giren boğalar fiyatı trend çizgisinin üzerine çıkarabildiği ve bunu sürdürebildiği takdirde azalan kanalın aşağı trend hattına bir hareket mümkün olabilecek.

Bir diğer olasılıkla BTC / USD çifti hareketli ortalamalardan aşağı iner ve 8.910.04 doların altına düşerse kanalın destek hattına daha derin bir düşüş mümkün olacak. Boğaların bölgeyi 8.130.58 dolar ile kanalın destek hattı arasında agresif bir şekilde savunması olasılıklar dahilinde yer alacak.

BTC / USD 4 saatlik grafik                                                                                                                                                      BTC / USD 4 saatlik grafik

Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse kanalın düşüş trendi hattına bir ralli olasılığı artacak. Kanalın kırılması 10.000 dolara olası bir hamlenin ilk güç işareti olacak.

Tersine fiyat genel direnç seviyesinden düşerse ayılar bir kez daha aşağı hareketi sürdürmeye çalışacak. 8.825 doların altında bir kırılma zayıflığa işaret edecek. Bu desteğin altında düşüşün 8.628 dolar ve ardından 8.400 dolar olacağı düşünülüyor.

Fiyat hareketinin volatilite göstermesi sebebiyle net bir eğilim görünmüyor. Bu durum ise büyük bir hamle beklemeden işlemlere hızlı bir şekilde giren ve çıkan kısa vadeli yatırımcıya yarar sağlayabileceği anlamını taşıyor.

Bitcoin ( BTC ) fiyat analizi